Czy taka reakcja jest normalna na początku stosowania?

Dzień dobry, od dwóch tygodni stosuję lek esogno na spanie 3 mg. Od dwóch dni zacząłem stosować lek na depresję dulsevia 30 mg. Pojawiły się skutki uboczne, wzmógł się lęk i sen także uległ pogorszeniu. Czy taka reakcja jest normalna na początku stosowania?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zarówno problemy ze snem, jak i zaburzenia lękowe należą do możliwych działań niepożądanych po zażyciu Dulsevia. Informacja ta widnieje w ulotce leku.

Dolegliwości te znajdują się w grupie częstych skutków ubocznych, które mogą wystąpić u maksymalnie 1 na 10 pacjentów. W tej samej grupie znajduje się również brak apetytu, zmniejszony popęd płciowy, zaburzenia widzenia, podwyższone ciśnienie, zawroty głowy, szumy w uszach, drżenie mięśni, parestezje, bóle brzucha, biegunki, zaparcia, bóle mięśni, problemy z oddawaniem moczu czy swędzące wysypki.

Możliwe są również niezwykłe sny oraz wzmożone ziewanie. Bardzo często występuje także uczucie senności, nudności, bóle głowy oraz suchość w ustach.

Niestety, nie jest powiedziane, jak długo takie objawy mogą się utrzymywać. Warto o tym porozmawiać z lekarzem, który zlecił przyjmowanie leku.

Inne pytania o lek Dulsevia znaleźć można pod poniższymi adresami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-dulsevia-jest-skuteczny-na-bezsennosc, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-biorac-leki-dulsevia-60mg-oraz-kwetapamina-50mg-mozna-czasem-wypic-lampke-wina, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-leku-dulsevia-sie-tyje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.