Czy mam dalej stosować Duphaston w tej sytuacji?

Przez 10 dni stosowania duphastonu 2×1 tabletka miałam codziennie skutki uboczne takie jak silne nudności, pobolewanie głowy oraz ogólne złe samopoczucie. Czy w kolejnym cyklu powinnam również zastosować ten lek? Czy te objawy świadczą o tym, że lek mi nie pasuje?
KOBIETA, 33 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

o wystąpieniu działań niepożądanych powinna Pani poinformować lekarza, który dany lek przepisał. To on zadecyduje o ewentualnej konieczności odstawienia leku.

W ulotce dołączonej do opakowania leku Duphaston znaleźć można podpunkt dotyczący możliwych działań niepożądanych. Producent tego leku informuje, że bóle głowy oraz nudności, o których Pani wspomina, to częste skutki uboczne, które mogą pojawiać się u mniej niż 1 na 10 pacjentów.

Ponadto równie często pojawia się bolesność piersi, obfite, nieregularne lub bolesne krwawienia miesiączkowe, a także brak okresu.

Więcej na temat leku Duphaston znaleźć można pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/duphaston-wskazania-dzialanie-dawkowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.