Czy Cycloamine może powodować zawroty głowy?

Mam pytanie, byłam u ginekologa ponieważ miałam ciągle krwawienie między miesiączkami doktor zapisała mi Cyclonamine 3 razy dziennie i progesteron 2 razy dziennie do wsyztsko do momentu ustąpienia krwawienia. Po południu wzięłam jedna tabletkę i wieczorem jedna Cyclonamine. Rano się obudziłam i czuje się trochę słaba, kręci mi się trochę w głowie, czy to mogą być działania niepożądane i czy to minie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wśród możliwych działań niepożądanych leku Cyclonamine producent wymienia dolegliwości bólowe brzucha, wysypkę, nudności oraz bóle głowy.

W ulotce dołączonej do opakowania możemy znaleźć informacje, które mówią, że takie objawy mogą pojawić się u mniej niż 1-1000 osób, lecz u więcej niż 1-10000 osób.

Więcej informacji na temat leku Cyclonamine znaleźć można pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/cyclonamine-sklad-i-dzialanie-wskazania-i-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne-srodki-ostroznosci.

Jeśli zaś chodzi o progesteron, to może on powodować zawroty głowy oraz senność. Możliwe więc, że Pani samopoczucie ma związek z przyjmowanymi lekami. Gdyby dolegliwości te nasilały się, warto skonsultować się z lekarzem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.