Dlaczego miewam te zawroty głowy mając 18 lat?

Mam 18 lat, od ponad 3 tygodni codziennie w jakimś stopniu kręci mi się w głowie, występuje też dezorientacja otoczenia. Jest to w pewnych momentach tak nasilone, że mam wrażenie jakbym miał za moment zemdleć.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Pana dolegliwości są niepokojące. W związku z tym proszę niezwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Zawroty głowy nie są objawem charakterystycznym dla jednej jednostki chorobowej. Mogą one świadczyć o zaburzeniach neurologicznych, takich jak: migrena, stwardnienie rozsiane, padaczka czy urazy mózgu, jak i sugerować zaburzenia ze strony ucha, a więc problemy z błędnikiem, zapalenie ucha wewnętrznego lub środkowego, zakażenia wirusowe bądź bakteryjne czy zapalenie trąbki słuchowej.

Ponadto zawroty głowy towarzyszyć mogą chorobom ogólnoustrojowym, takim jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze lub choroby tarczycy. W pierwszej kolejności warto więc udać się do lekarza rodzinnego, który na podstawie odczuwanych objawów skieruje Pana do neurologa bądź laryngologa w celu poszerzenia diagnostyki.

Temat ten został szerzej opisany w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.