Dlaczego odczuwam te zawroty głowy?

Witam. Dziś po przebudzeniu dostałam zawrotów głowy przy przewracaniu się na bok. Teraz odczuwam słabsze zawroty przy odchylaniu głowy, zwłaszcza do przodu. Jak położę się na poduszce na prawej stronie mam silne wrażenie wirowania. Nigdy wcześniej nie miałam takich obajwów, na nic nie choruje. Co to może być?
KOBIETA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zawroty głowy są objawem, który można przypisać do wielu różnych jednostek chorobowych. Pojawiają się w przypadku migreny, padaczki, zaburzeń rytmu serca, niedoczynności tarczycy, nadciśnienia lub niedociśnienia tętniczego, a także towarzyszą chorobom neruologicznym lub mogą być skutkiem zażywanych leków.

Często pojawiają się w przypadku gwałtownych ruchów i zmian pozycji ciała. Jeśli objaw ten będzie się utrzymywał, to proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie na podstawowe badania, które pomogą zobrazować aktualny stan Pani zdrowia. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to lekarz przekieruje Panią do neurologa.

Więcej przyczyn zawrotów głowy opisaliśmy w tekście znajdującym się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.