Jak leczyć te zawroty głowy u 30-latki?

Mam problem z dziwnymi zawrotami głowy. Jest to bardziej jak ćmienie czy pulsowanie. Czuję mrowienie, często zatyka mi przy tym uszy, gojrzej widzę i ogólnie jest mi wtedy słabo. Nie towarzyszą temu bóle głowy, bardziej ewentualnie taki nacisk, ale też nie zawsze. Czego to może być objawem i do jakiego lekarza najlepiej się udać?
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

takie objawy mogą się pojawiać przy wielu jednostkach chorobowych. Uważamy, że powinna Pani skonsultować się w tej sprawie z lekarzem neurologiem, który zaleci Pani dalsze postępowanie. Być może konieczne będzie wykonanie badań obrazowych.

Jeśli terminy do neurologa będą odległe, to w pierwszej kolejności można udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania, które zobrazują ogólny stan zdrowia.

Więcej na temat zawrotów głowy oraz ich przyczyn można przeczytać w naszym tekście, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.