Dlaczego miewam te zawroty głowy mając 25 lat?
Witam. Od półtorej tygodnia mam utrudniające funkcjonowanie zawroty głowy oraz poczucie niestabilności, które występują tylko i wyłącznie w pozycji stojącej. Badania krwi, tomografia, konsultacja kardiologiczna, laryngologiczna i neurologiczna w normie - zdrowy jak ryba. Jakiego pochodzenia mogą być owe zawroty i gdzie jeszcze szukać przyczyny? Proszę o pomoc :)

MĘŻCZYZNA, 25 LAT 7 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
Dziękuję za zadane pytanie. Domyślam się, że sytuacja, w której doświadcza Pan zawrotów głowy może być niepokojąca, zwłaszcza gdy wszystkie przeprowadzone dotąd badania nie wykazują nieprawidłowości.
Często tego typu objawy mogą być związane z zaburzeniami równowagi, które niekoniecznie muszą mieć swoje źródło w wyraźnych problemach medycznych wykrywalnych standardowymi badaniami. Dla przykładu jest możliwe, że zawroty głowy są spowodowane przez hipotonię ortostatyczną, czyli stan, w którym zmiana z pozycji leżącej na stojącą powoduje niekomfortowe objawy - https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy-przy-wstawaniu. Rzadziej, przyczyną mogą być subtelne zaburzenia w ukrwieniu mózgu lub specyficzne problemy z układem nerwowym, które nie są łatwe do zdiagnozowania na początkowym etapie.
Z uwagi na fakt, że standardowe badania nie wykazały źródła Pana objawów, warto rozważyć konsultację z innym specjalistą, np. neurologiem specjalizującym się w zaburzeniach równowagi lub fizjoterapeutą, który mógłby ocenić funkcjonowanie układu równowagi. Inną możliwością jest konsultacja z psychologiem, ponieważ czasem silny stres lub lęk mogą manifestować się w postaci fizycznych objawów, takich jak zawroty głowy.
Mam nadzieję, że niedługo uda się znaleźć przyczynę Pana dolegliwości i odpowiednio zareagować. Pozdrawiam serdecznie.