Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 1 , 9 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie laryngologiczne: Pytania do specjalistów

Co oznaczają te krwawienia z nosa u dziecka?

Witam, dziecko po badaniu laryngologicznym z uwagi na częste krwawienia z nosa szczególnie po wysiłku fizycznym. Krwawienia często są w srodku nocy dziecko lat 4. Ma poszerzone naczynia wewnątrz noska po za tym wszystko ok. Dostaje sterydy na astme ale omijamy juz nosek. Powinnam sie stresować?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jakie badania powinnam jeszcze wykonać, żeby zdiagnozować przyczynę bólu głowy?

Witam od 3 tyg mam dziwne bóle głowy zaczyna się kłucie z tylu na dole na kości po lewej stronie przechodzi na górę częściej po lewej stronie pojawiają się lekkie szumy w uchu, odczuwam ciepło i takie miejscami wrażenie... Witam od 3 tyg mam dziwne bóle głowy zaczyna się kłucie z tylu na dole na kości po lewej stronie przechodzi na górę częściej po lewej stronie pojawiają się lekkie szumy w uchu, odczuwam ciepło i takie miejscami wrażenie jak mi ktoś szpilki zabijał.Lezalam tydzień w szpitalu, to głowy ok Doplera ok konsultacja laryngologiczna ok badanie krwi ok A ten dziwny ból nadal jest co jeszcze powinnam zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co mogę robić z tym bólem gardła?

Witam Moj przypadek ciągnie się od 3 miesięcy . Na początku pojawił się ból gardła po dwóch tygodniach leczenia leki bez recepty poszedłem do laryngologa, który stwierdził anginę. Dostałem antybiotyk na 7dni i objawy ustały. Minęły dwa tygodnie i... Witam Moj przypadek ciągnie się od 3 miesięcy . Na początku pojawił się ból gardła po dwóch tygodniach leczenia leki bez recepty poszedłem do laryngologa, który stwierdził anginę. Dostałem antybiotyk na 7dni i objawy ustały. Minęły dwa tygodnie i znowu ból gardła promieniujący do uszów i kolejny antybiotyk , ból gardła ustąpił a pojawiło się pieczenie w gardle. Dostałem od lekarza rodzinnego Bronchowaxom na odporność ale po kilku tygodniach pojawił się znowu ból gardła głowy i chrupanie w uchu. Byłem u laryngologa zbadał gardło, krtań lusterkiem a w uchu stwierdził zapalenie trąbki słuchowej . I kolejny antybiotyk. Ból gardła ustal na 2tygodnie natomiast w uchu bez zmiany. Teraz boli mnie gardło z jednej strony i z tej samej strony trzeszczy mi w uchu i pali mnie całe gardlo. Byłem tydzień temu u laryngologa ale stwierdził że uszy zdrowe a wszystkie objawy przez migdały. Proszę o pomoc cały czas bije się z myślami że to jakiś rąk.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co może znaczyć ten obrzęk skóry na policzku?

Witam. Od kilku miesięcy obserwuje w miejscu skroni niewielki obrzęk skóry rozciągający się ku dołowi na górną część policzka. Obrzęk ten nie jest zaczerwieniony, nie swędzi, nie boli. Jest on miękki w dotyku. Jest asymetryczny - druga część twarzy pozostaje... Witam. Od kilku miesięcy obserwuje w miejscu skroni niewielki obrzęk skóry rozciągający się ku dołowi na górną część policzka. Obrzęk ten nie jest zaczerwieniony, nie swędzi, nie boli. Jest on miękki w dotyku. Jest asymetryczny - druga część twarzy pozostaje normalna. Wykluczono powiązanie z zatokami - badanie laryngologiczne wraz z RTG zatok nie wykazały nieprawidłowości. Również po przyjęciu leku przeciwalergicznego - feksofenadyna 180 mg obrzęk nie zniknął. Badania typu morfologia krwi, mocz, żelazo, TSH nie wykazały większych odstępstw, jedynie procentowy poziom limfocytów od kilku lat jest na poziomie około 60%. Stawy żuchwowo-skroniowe dość często wykazują zgrzyt przy otwieraniu szerzej jamy ustnej, jednak nie jest wyczuwalny ból. Na stałe nie przyjmuje żadnych leków. Proszę o poradę, gdzie dalej z powyższym problemem się skierować, ewentualnie jakie badania wykonać.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Dlaczego mam te zawroty głowy w wieku 21 lat?

Dzień dobry Mam 20 lat i jestem studentka. Od około 3,5 miesiąca mam zawroty głowy, które trwają około 1 sekundy, a przy tym robi mi się gorąco i zaczyna bić szybciej serce oraz ból głowy pojawia się. Oprócz tego... Dzień dobry Mam 20 lat i jestem studentka. Od około 3,5 miesiąca mam zawroty głowy, które trwają około 1 sekundy, a przy tym robi mi się gorąco i zaczyna bić szybciej serce oraz ból głowy pojawia się. Oprócz tego mam częsty ból głowy, uczucie niepokoju oraz uczucie bujania się/ niestabilności na nogach jakbym miała zaraz upaść. Ciśnienie zazwyczaj mam w normie czasami skoki tętna. Miałam wykonywane badanie laryngologiczne, które nic nie wykazało również tomograf miałam robiony a następnie rezonans głowy, który wykazał ( możliwy konflikt nerwowo- naczyniowy w okolicach ucha wewnętrznego ) i moje pytanie czy to możliwe ze objawy są od tego? Byłam już u dwóch neurologów i twierdza, że to nie to, a gdy czytam to objawy się zgadzają. Miałam również konsultacje u ortopedy i nic nie wykazały. Objawy zaczęły się tak naprawdę nagle i utrzymują do teraz. Czy mogą to być obawy nerwicy ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

O czym świadczą moje objawy i otrzymane wyniki badań?

W lipcu trafiłem do szpitala z powodu zaburzeń równowagi o gwałtownym przebiegu, rezonans głowy wykazał zmiany w części czołowej obręczy prawej w postaci guza 12mmx10mm, sklasyfikowany jako naczyniak jamisty. Po trzech miesiącach kontrolny rezonans, guz bez zmian rozrostowych, zdecydowałem się... W lipcu trafiłem do szpitala z powodu zaburzeń równowagi o gwałtownym przebiegu, rezonans głowy wykazał zmiany w części czołowej obręczy prawej w postaci guza 12mmx10mm, sklasyfikowany jako naczyniak jamisty. Po trzech miesiącach kontrolny rezonans, guz bez zmian rozrostowych, zdecydowałem się nie poddawać na razie operacji, diagnoza pierwotna podtrzymana. Jednak opis drugiego rezonansu stwierdza również "płynną strukturę w piramidzie kości skroniowej, 15mmx8mm", zatem pytanie co to może oznaczać w praktyce. Dostałem skierowanie na konsultację laryngologiczną. Dodam, że robiłem badania okulistyczne, i pole widzenia w znacznym stopniu mam zaburzone. Proszę o pomoc w zrozumieniu problemu. Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy z takimi wynikami mogę pracować jako nauczyciel?

Mam 32 lata. Pracuję w przedszkolu jako nauczyciel. Ostatnio po badaniach laryngologicznych mam stwierdzoną niedomykalność strun głosowych, przerost fałdu głosowego , dysfonię oraz laryngomalację. Czy z takimi wynikami mogę pracować jako nauczyciel.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Mgr Logopeda Jaga Voice
Mgr Logopeda Jaga Voice

Jak radzić sobie z tym uciskiem i ciągłym lękiem?

Witam. Miesiąc temu po sylwestrze po wypiciu za dużej ilości alkoholu połączonej z napojami energetycznymi, w Nowy Rok znalazłam sie w szpitalu przez szybkie bicie serca oraz problemy z oddychaniem. Po drodze do szpitala towarzyszył mi lęk, że coś mi... Witam. Miesiąc temu po sylwestrze po wypiciu za dużej ilości alkoholu połączonej z napojami energetycznymi, w Nowy Rok znalazłam sie w szpitalu przez szybkie bicie serca oraz problemy z oddychaniem. Po drodze do szpitala towarzyszył mi lęk, że coś mi sie stanie, że umrę. W szpitalu zrobiono mi badania krwi, ekg i wszystko wyszło dobrze. Od tego czasu juz od ponad miesiąca codziennie czuje niepokój, lęk. Nadal uciska mnie w gardle, czuje ciężkość w klatce piersiowej, ból kręgosłupa w odcinku piersiowym i lędźwiowym, kłucie po lewej stronie klatki piersiowej, czasem po prawej, bóle brzucha, czasem zdarza sie brak apetytu i ból głowy. Dodam, że miałam robione badania laryngologiczne, badania krwi, badania na tarczycę tsh, jak również kardiologiczne, założony holter, ekg, echo serca i wszystko wyszło dobrze. Nie wiem juz co robić, nie mam siły tak żyć, bo to jest bardzo męczące. Czuje ciągły lęk przed śmiercią, boje się sama wychodzić, prowadzić auto, zostawać sama w domu, Boje się zasypiać, że sie nie obudze. No i ten uciążliwy stan w klatce i w gardle...Czuje sie gorzej w towarzystwie wielu ludzi, przytloczona, jakbym nie była sobą, co chwile płacze, kiedyś byłam zawsze uśmiechnięta i szczęśliwa z życia.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Jak poradzić sobie z takim uczuciem kiedy przebywam sama?

Co raz częściej zdarza mi się, że czuje dotyk, np. gładzenie po włosach, plecach, tylko że jestem sama. Nikogo nie ma. Powoduje to we mnie okropny lęk. Jest to bardzo nieprzyjemne. Boję się przebywać sama w mieszkaniu a najgorsze jest... Co raz częściej zdarza mi się, że czuje dotyk, np. gładzenie po włosach, plecach, tylko że jestem sama. Nikogo nie ma. Powoduje to we mnie okropny lęk. Jest to bardzo nieprzyjemne. Boję się przebywać sama w mieszkaniu a najgorsze jest zasypianie. Nie chcę już nigdy zasnąć. Do tego ten dźwięk. Nie potrafię go sprecyzować ale ciągle słyszę dźwięk, którego nie można zlokalizować. Badania laryngologiczne i neurologiczne nie wykazały żadnych nieprawidłowości.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza mój wynik RTG zatok?

Dzień dobry.Miesiąc temu byłam leczona drugi raz antybiotykiem ale ból policzków utrzymuje się, bez kataru.Wynik badania tomografu zatok,,zgrubienia błony śluzowej ścian zatok szczękowych do ok.2,5 mm,ściany dolnej zatoki klinowej lewej do 6,czołowej prawej do 2 mm.Poza tym zatoki... Dzień dobry.Miesiąc temu byłam leczona drugi raz antybiotykiem ale ból policzków utrzymuje się, bez kataru.Wynik badania tomografu zatok,,zgrubienia błony śluzowej ścian zatok szczękowych do ok.2,5 mm,ściany dolnej zatoki klinowej lewej do 6,czołowej prawej do 2 mm.Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowej powietrzności.Płyn w komórkach sitowia.Kompleks ujściowo-przewodowy drożny.Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowe".Co oznacza wynik?Mam odległy termin u laryngologa,czy jest konieczna pilna konsultacja?Dodatkowo boli mnie kark.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może oznaczać taki problem z przełykaniem?

Dzien dobry, moim problemem jest problem z przelykaniem, jakby zapchaniem przelyku po jedzeniu. Mam przy tym duszności i dławienie. Rano jak się budzę to w buzi mam dużo flegmy/śliny i w przelyku i gardle. Dławi mnie to jedynie... Dzien dobry, moim problemem jest problem z przelykaniem, jakby zapchaniem przelyku po jedzeniu. Mam przy tym duszności i dławienie. Rano jak się budzę to w buzi mam dużo flegmy/śliny i w przelyku i gardle. Dławi mnie to jedynie trochę pomaga afobam. Byłam u 2 neurogow, niby wszystko ok, laryngologiczne badanie też w porządku. Gastroskopia tylko średnie zapalenie żołądka. Jestem już tym zmęczona jedzenie stało się dla mnie koszmarem
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co zrobić z tym uczuciem w gardle?

Dobry wieczór. Mam taki problem ze czuje jak coś przeszkadza i poddusza mnie w gardle :( miałam bardzo dużo badań laryngologicznych badanie komputerowe zatok i wyszło że mam przyścienne śluzówki 5mm w zatoce szczękowej krzywa przegrodę . Lekarz przepisał mi... Dobry wieczór. Mam taki problem ze czuje jak coś przeszkadza i poddusza mnie w gardle :( miałam bardzo dużo badań laryngologicznych badanie komputerowe zatok i wyszło że mam przyścienne śluzówki 5mm w zatoce szczękowej krzywa przegrodę . Lekarz przepisał mi leki na refluks żołądka dodatkowo mam chorą tarczycę . Leki na refluks nic mi nie pomogły ciągle czuję jak mnie coś dusi w gardle teraz nawet podczas wysiłku . Przestałam brać letrox 50 7 dni bo myślałam że to może przez niego . Co mogę zrobić w swojej sytuacji do kogo się udać. I czy mogę wrócić do letroxu ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co mogą sugerować takie wyniki rezonansu?

Witam. Mam 34 lata. Dokuczają mi bóle głowy, zazwyczaj poranne, występują nawet 5 razy dziennie, miewam również kilka razy w miesiącu migreny a aurą wzrokową, zamienianie słów np płytki-frytki, problemy z pamięcią krótkotrwałą i koncentracją, bóle kości, płytki oddech,... Witam. Mam 34 lata. Dokuczają mi bóle głowy, zazwyczaj poranne, występują nawet 5 razy dziennie, miewam również kilka razy w miesiącu migreny a aurą wzrokową, zamienianie słów np płytki-frytki, problemy z pamięcią krótkotrwałą i koncentracją, bóle kości, płytki oddech, męczliwość po wejściu po schodach, kłucie w klatce po niewielkiej dawce alkoholu (bardzo rzadko piję i niewielkie ilości np. 1 drink okazjonalnie), drętwienia kończyn i czasem twarzy nie spowodowane długim uciskiem, senność i ciągłe zmęczenie, częste infekcje oraz zatkanie nosa również bez infekcji, wydaje mi się że powiększyły się tkanki oboczne nosa z jednej strony. Jestem po badaniach laryngologicznych ze względu na podejrzenie neurologa na polipa zatoki szczękowej, laryngolog wykluczył choroby zatok i nosa jednak w tomografi widoczna jest jakaś zmiana przypominająca polipa jednak na opisie brak informacji o niej (neurolog oglądał płytę i kazał zrobić rezonans). Badanie na tężyczkę ujemne. Badania krwi w normie tj. HGB, CRP itp, z lekkim odchyleniem PLT 418 (norma 410), OB 17 (12 norma), Fibrynogen 4,21 (2-4 norma), pozostałe wskaźniki reumatologiczne w normie. Opis rezonansu: w serii skanów MRI układ komorowy mózgu prawidłowy. W istocie białej obu półkul są widoczne pojedyńcze ogniska demielinizacji, które wykazują wysoki sygnał w obrazach T2-zależnych oraz niski sygnał w sekwencji FLAIR o wymiarach ok 2mm bez cech i mass-efektu. W serii DWI nie stwierdzono zmian patologicznych. Obszar siodła tureckiego i struktury paracellar bez cech. Przysadka mózgowa prawidłowej wielkości. Zatoki przynosowe są normalnie rozwinięte pneumatyzowane. Oczodoły i przestrzenie pozagałkowe bez zmian. Wnioski MRI: obraz mikroangiopatii mózgowej. W rezonansie w 2019 r. Takich zmian nie było. Obraz był prawidłowy. Proszę o interpretację ponieważ wizytę u neurologa mam za dwa miesiące a chciałabym wiedzieć czego się spodziewać bo neurolog od tężyczki mówił o chorobach.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak leczyć to zaleganie flegmy?

Od kilku lat mam rano kaszel z odkrztuszaniem. Ciągłe zaleganie flegmy w przełyku. Gastroskopia. Linia Z na górnej granicy fałdów żołądkowych. Pojedyncze nadżerki nad linią Z<5mm.Błona śluzowa całego żołądka o nierównej(granulowanej)powierzchni i niejednolitym (pstrym) zaróżowieniu. W anturium pojedyncze nadżerki... Od kilku lat mam rano kaszel z odkrztuszaniem. Ciągłe zaleganie flegmy w przełyku. Gastroskopia. Linia Z na górnej granicy fałdów żołądkowych. Pojedyncze nadżerki nad linią Z<5mm.Błona śluzowa całego żołądka o nierównej(granulowanej)powierzchni i niejednolitym (pstrym) zaróżowieniu. W anturium pojedyncze nadżerki płaskie(afty) o charakterze krwotocznym. Pobrano wycinki: anturium krzywizna większa, trzon krzywizna większa. Bakterii helicobacter nie stwierdzono.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co robić przy gorączce i bólu ucha?

Wczoraj złapała mnie gorączka. 40 stopni zbijałam temp lekami oraz zimnymi okładami. Gdy zbiłam temperaturę do 37,7 położyłam się spać. Wstałam za godzinę z temperatura 39 która się nasilała, nie można było jej zbić (leki i zimne okłady nie... Wczoraj złapała mnie gorączka. 40 stopni zbijałam temp lekami oraz zimnymi okładami. Gdy zbiłam temperaturę do 37,7 położyłam się spać. Wstałam za godzinę z temperatura 39 która się nasilała, nie można było jej zbić (leki i zimne okłady nie pomagały a temperatura rosła) wiec wzięłam zimną kąpiel i pomogło na tyle że temperatura spadła i przespałam noc. Dziś rano pojawił się bardzo mocny ból za uchem na czaszce ( poprzedniego dnia również był ale nie taki silny) jest to ból ciągnący powodujący niekontrolowane drgania głowy i ciała (pojawia się, zaraz puszcza i za chwile znowu to samo).Dodam że temperatura ustala a pozostał tylko ten ciągnący ból. Ogólne samopoczucie jest dobre, nie czuje się chora.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak można leczyć ten szum w lewym uchu?

Witam. Mam 25 lat i moim problemem jest lewostronny szum uszny oraz pojawiający się codziennie, wielokrotnie w ciągu dnia dyskomfort w głowie. Ból to za dużo powiedziane ale to nieprzyjemne uczucie pojawia się punktowo i trwa kilka kilkanaście sekund. Jest... Witam. Mam 25 lat i moim problemem jest lewostronny szum uszny oraz pojawiający się codziennie, wielokrotnie w ciągu dnia dyskomfort w głowie. Ból to za dużo powiedziane ale to nieprzyjemne uczucie pojawia się punktowo i trwa kilka kilkanaście sekund. Jest jeden punkt w którym ten dyskomfort pojawia się zdecydowanie najczęściej ( po stronie prawej) ale występuje też innych lokalizacjach. Obydwa objawy pojawiły się jednocześnie 3 miesiące temu podczas niecharakterystycznego przeziębienia ( silne nocne poty, stan podgorączkowy, bóle mięśniowe ogólne poczucie osłabienia i rozbicie które utrzymywało się ok 2 tygodni). Wymaz na covid wykonany w 3 dniu objawów był ujemny. Od tego czasu byłem u 3 laryngologów, okulisty i neurologa. Z leków stosowałem Flunarazinum i Apobetinę-bez poprawy. Ciśnienie prawidłowe. Trzykrotna audiometria i tympanometria, badanie laryngologiczne okulistyczne i neurologiczne, usg doppler tętnic szyjnych bez odchyleń. MR głowy angio MR nie uwidoczniło zmian w kącie mostowo móżdżkowym. Jedyne opisane zmiany -"W istocie białej podkorowej płatów ciemieniowych pojedyncze, bardzo drobne ogniska podwyższonego sygnału w obr.T2zal i T2trim, morfologia niespecyficzna." Ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgowia nie wykazano. Neurolog która rzuciła okiem na opis nie widzi związku wyniku MR z moimi objawami. Powoli godzę się z tym że lewostronny szum uszny będzie mi towarzyszył do końca życia ale wciąż niepokoi mnie dyskomfort w głowie. Moja własne teoria której dotąd nie potwierdził żaden specjalista jest taka, że mimo ujemnego wymazu był to covid a objawy których doświadczam są jego skutkami.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak leczyć uczucie gulki w gardle?

Dzień dobry, od kilku miesięcy zmagałam się z tzw. "gula w gardle" robiłam wymaz z gardła - ujemny, badania tarczyny - w szystko w normie badanie laryngologiczne Pan doktor nic nie wykrył. Miałam ostatnio badanie gastronomiczne - dolegliwość to... Dzień dobry, od kilku miesięcy zmagałam się z tzw. "gula w gardle" robiłam wymaz z gardła - ujemny, badania tarczyny - w szystko w normie badanie laryngologiczne Pan doktor nic nie wykrył. Miałam ostatnio badanie gastronomiczne - dolegliwość to gastopatia rumieniowa. Lekarz przepisał mi dexilant 30 mg kuracja na 2 miesiące. Jestem w połowie kuracji nie widzę poprawy ciągle mi niedobrze a uczucie guli nie znika... w dodatku miałam noc gdzie obudziłam się i nie mogłam zlapac oddechu (dusiłam się) czy to może mieć związek z tą całą choroba lub braniem tabletek a może po prostu to nerwica?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Czy takie objawy może dawac nerwica?

Dzień dobry, jestem 23 letnim mężczyzną. Około 8 miesięcy temu wchodząc do dużych pomieszczeń pełnych ludzi (na przykład duże sklepy / hipermarkety) zacząłem odczuwać zawroty głowy, uczucie jakbym miał się zaraz wywrócić, miękkie nogi. Przez pewien czas występowało to... Dzień dobry, jestem 23 letnim mężczyzną. Około 8 miesięcy temu wchodząc do dużych pomieszczeń pełnych ludzi (na przykład duże sklepy / hipermarkety) zacząłem odczuwać zawroty głowy, uczucie jakbym miał się zaraz wywrócić, miękkie nogi. Przez pewien czas występowało to tylko w takich sytuacjach. Niestety po upływie miesiąca zawroty głowy zaczęły się pojawiać także za kierownicą, czasami nawet i we własnym domu. Zauważyłem, że objawy nasilają się na tzw. kacu i kilka dni po spożyciu alkoholu. Odstawiłem alkohol i już po tygodniu lub dwóch odczułem znaczną różnicę (rzadsze zawroty głowy). Dodam, że do zawrotów głowy czasami dochodzi także puste odbijanie się czy taki dziwny ucisk w klatce piersiowej (zazwyczaj przed snem). Badania krwi, moczu zrobione - w porządku (oprócz cholesterolu, który jest podniesiony do 280). EKG zrobione, badanie laryngologiczne, neurologiczne także - wszystko w porządku. Na skierowaniu do neurologa lekarz rodzinny wpisał podejrzenie zespołu tętnicy kręgowo-podstawnej. Dziwnym jest to, że idąc do fryzjera i siedząc na fotelu fryzjerskim, nagle odczuwam bardzo mocno te objawy, pojawiają się także gorące poty, czuję się jakbym miał się wywrócić / spaść na ziemię - po wyjściu na świeże powietrze wszystko przemija. Czy takie objawy może dawać nerwica? Dodam, że mam dość często do czynienia ze stresem - prowadzę własną firmę, dość łatwo się denerwuje. W ostatnich latach zmarł także mój tato i wydaje mi się, że miało to wpływ na moją psychikę. Niestety pracuję dużo przy komputerze i moja aktywność fizyczna jest bardzo rzadka. Będę wdzięczny za wskazówkę, w jakim kierunku dokonywać dalszych "poszukiwań", aby ten problem wyeliminować, ponieważ dość mocno utrudnia to życie i normalne funkcjonowanie.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Co może być powodem zatykania tego nosa?

Witam syn 6lat stwierdzona astma na stałe Hitaxa i budair,od dłuższego czasu zatyka mu się nosek raz jedna raz drugą dziurka lecz lewa stanowczo częściej, brak wydzieliny, badanie laryngologiczne nic nie wykazalo, RTG nosa i gardła bez żadnych zmian, morfologia... Witam syn 6lat stwierdzona astma na stałe Hitaxa i budair,od dłuższego czasu zatyka mu się nosek raz jedna raz drugą dziurka lecz lewa stanowczo częściej, brak wydzieliny, badanie laryngologiczne nic nie wykazalo, RTG nosa i gardła bez żadnych zmian, morfologia w normie, Ob i cpr także bez odchyleń. Po użyciu kropli np Nasivin nos staje się drożny na wiele godzin,(nie używamy non stop kropli pojedyncza obserwacja) Co może być powodem zatykania tego noska? Bywają momenty gdy jest calkowicie drożny, ale raczej to są tylko momenty.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak ocenić taki opis MR u 40-latki?

Dzień dobry proszę o interwencję wyników mojego badania rezonansu głowy,wizyte u kekarza mambwyznaczona dopiero za 3 miesiące ,niestety nie mam mozliwosci żeby prywatnie skontaktować się z lekarzem. Msm 39 lat, od kilku lat cierpie na migreny, bóle do niedawna wystepowaly... Dzień dobry proszę o interwencję wyników mojego badania rezonansu głowy,wizyte u kekarza mambwyznaczona dopiero za 3 miesiące ,niestety nie mam mozliwosci żeby prywatnie skontaktować się z lekarzem. Msm 39 lat, od kilku lat cierpie na migreny, bóle do niedawna wystepowaly kilka razy w miesiacu( bardzo silne ,poprzedzone aurą,z wymiotami) Od ok dwoch lat do tych migren dołaczyły bóle uszu( czasem szumy,kłucie) badanie laryngologiczne wykluczylo nieorawidłowisci w obrebie narzadu słuchu.Ponizej wynik badania Badanie MR głowy wykonano w obrazach T1 i T2 zal. w tym FLAIR i DWI, w przekrojach poprzecznych, czołowych i strzałkowych bez podania kontrastu. Torbiel przegrody przezroczystej i jama Vergi szer. do 4mm- zmiana rozwojowa. W istocie białej płatów czołowych i ciemieniowych widoczne są drobne, rozsiane, niespecyficzne ogniska śr. do 4mm, hyperintensywne w T2 i FLAIR - Struktury mózgu i móżdżku bez innych zmian ogniskowych, bez cech ograniczenia dyfuzji. Układ komorowy symetryczny, prawidłowej szerokości. Obustronnie w rogach tylnych komór bocznych widoczne są torbiele splotów naczynówkowych (żóltakoziarniniaki) śr. do 12mm. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana. Niewielkie, przyścienne zgrubienia śluzówki w zatokach szczękowych i komórkach sitowia. Niewielki przerost tkanek miękkich w rzucie migdałka gardłowego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Patronaty