Jak poradzić sobie z takim uczuciem kiedy przebywam sama?

Co raz częściej zdarza mi się, że czuje dotyk, np. gładzenie po włosach, plecach, tylko że jestem sama. Nikogo nie ma. Powoduje to we mnie okropny lęk. Jest to bardzo nieprzyjemne. Boję się przebywać sama w mieszkaniu a najgorsze jest zasypianie. Nie chcę już nigdy zasnąć. Do tego ten dźwięk. Nie potrafię go sprecyzować ale ciągle słyszę dźwięk, którego nie można zlokalizować. Badania laryngologiczne i neurologiczne nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

Dzień dobry,

Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o zaburzeniach natury psychicznej (mają charakter omamów słuchowych i somatycznych). Proszę udać się do poradni psychiatrycznej (nie potrzeba do niej skierowania).

Pozdrawiam