Przyczyna nadwrażliwości na dźwięki

witam co może być przyczyna że mój dorosły syn słyszy bardzo wysokie dźwięki których inni nie słyszą( teraz co jakiś czas to sie nasila) drażni go nawet ładowarka do telefonu , elektyczne odstraszacze na myszy czy może to być problemem ze snem dekoncentracja, rozdrażnienie?inne dżwieki z otoczenia też ale najbardziej wysokie dźwięki z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Polecam udać się na konsultację neurologiczną która będzie pomocna w wykluczeniu pewnych zmian natury nerwowej, które mogą powodować opisywane przez syna objawy. Po tej konsultacji - gdy nie wykryje żadnych zmian - polecam konsultację psychologiczną i/lub psychiatryczną, podczas której - jedynie osobiście - specjalista będzie mógł określić powód występujących problemów - mogą być one różne: od ekspozycji na pewne czynniki, poprzez rozwijanie się jakiegoś zaburzenia na tle psychicznym, jak i napięcie czy chroniczny stres. Jednakże teraz najważniejsze jest wykluczenie somatycznych źródeł dolegliwości, które jak najbardziej mogą wtórnie powodować u syna rozdrażnienie, czy dekoncentrację (choć może być także odwrotnie i to rozdrażnienie i brak snu mogą powodować nadwrażliwość). Powodzenia.

Warto skonsultować się z laryngologiem i sprawdzić realność oraz podłoże trudności. Podobne zaburzenia mogą zarówno wynikać z nadwrażliwości słuchowej jak i innych powodów (być może syn nie słyszy realnie, ale wydaje mu się, że słyszy). Wówczas warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą.