Co może oznaczać taka nadwrażliwości na krzyki i dźwięki?

Czym może być spowodowane nie znoszenie dzieci, a konkretniej ich krzyku. Kiedy płaczą, wydają jakieś ostre dźwięki to ja zaczynam trząść się w sobie, nie wytrzymuje, chce mi się płakać. Dodam, że mam problem z wieloma dźwiękami takimi jak np. mlaskanie, przeżuwanie, kichanie, głośne rozmowy itp. Chodzi mi o psychologiczne aspekty tego, co mogło w życiu wydarzyć się, że doszło do tego.

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak funkcjonuje Pani od strony psychologicznej?

Nadwrażliwość na dźwięki zazwyczaj ujawnia się w stanach,

gdy nasz organizm jest rozbity przez stres lub chorobę.

Szczególnie depresja sprzyja intensywniejszemu odczuwaniu dźwięków.

Innymi chorobami, które mogą prowokować nadwrażliwość słuchową

są stany lękowe, migreny, urazy głowy lub schorzenia neurologiczne.

Nadwrażliwość na bodźce słuchowe może wynikać też z utrwalonego,

nadmiernego pobudzenia układu limbicznego.

Przedstawione przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu

okoliczności, które doprowadziły do opisanych przez Panią zaburzeń.

Wskazane jest szybkie podjęcie odpowiedniej psychoterapii,

gdyż nadwrażliwość słuchowa często przechodzi

w mizofonię a nawet fonofobię.

Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychoterapeutą.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami nadwrażliwości na dźwięki oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/