Jak pozbyć się nadwrażliwości na dźwięki?

Dzień dobry. Mam już od 4 lat straszny problem z nadwrażliwością na dźwięki i hałasy. Zauważyłam, że problem ten pogłębia mi się i ciągle wzrasta liczba dźwięków, których nie toleruję. Obecnie całymi dniami muszę chodzić w słuchawkach z aktywnym tłumieniem szumów i włączoną muzyką relakasacyjną, żeby zagłuszać każdy niespodziewany hałas sąsiadów. Ale czasami mimo wszystko usłyszę jakiś huk i wtedy jestem wyprowadzona z równowagi na kilkanaście do kilkudziesięciu minut. Jak w mieszkaniu nie mam słuchawek na uszach to czuję się dziwnie i źle, boję się, że za chwilę usłyszę jakiś hałas i się zdenerwuję. Chodzę w słuchawkach nawet pod prysznic i zdejmuję je tylko przy myciu włosów. W nocy śpię oczywiście w zatyczkach, rano gdy zatyczki są już niewystarczające zakładam znowu słuchawki. Bardzo uprzykrza mi to życie, ale nie potrafię przyzwyczaić się do tych hałasów. Jedynie w tych słuchawkach jestem w stanie jakoś funkcjonować i coś robić. Gdzie powinnam się zgłosić z takim problemem? Czy są na to jakieś terapie? Czy może jakieś leki? Byłam dotychczas tylko u psychologa, ale Pani powiedziała, że taka jest już moja wrażliwość na dźwięki i nic się z tym nie da zrobić.

Niestety nie ma leków, które mogłyby zmniejszyć nadwrażliwość słuchową. Jedyną aktualnie znaną metodą ograniczenia dolegliwości jest terapia dzwiękowa w czasie snu.