Czy ja mogę mieć jednak schizofrenię?

Witam, mam zdiagnozowaną nerwice ale boje się że to schizofrenia. Od pewnego czasu było w porządku ale nagle zaczął się ten lęk. Ogólnie chyba funkcjonuje normalnie tylko coraz częściej gdy się zamyśle potem zastanawiam się czy nie zrobiłam lub nie powiedziałam czegoś głupiego. Wydaje mi się ze nie a i tak się boje ale to co niepokoi mnie najbardziej to to że czasem slysze dźwięk np dzwonka który przed sekundą juz przestał dzwonić (po chwili mija) czasem musze zatkać sobie uszy zeby wiedzieć czy to jest prawdziwy dźwięk czy tylko w mojej głowie. A w nocy gdy już zasypiam czasem słysze muzykę wiem że jest w mojej głowie( potrafie to odróżnić) ale nie brzmi jak moje myśli tylko jak z radia. Czasem też gdy zasypiam wydaje mi się ze ktoś cos do mnie powie zazwyczaj 1 słowo. Nie wiem czy sobie to wmawiam czy to faktycznie jest schizofrenia?

Witam Panią,
Słyszenie dźwięków, które nie istnieją, nie musi być oznaką
schizofrenii.
Zazwyczaj ujawnia się w stanach, gdy organizm jest rozbity
przez stres lub chorobę.
Szczególnie depresja sprzyja intensywniejszemu odczuwaniu dźwięków.
Innymi chorobami, które mogą prowokować odczucia fantomowe,
są stany lękowe, migreny, urazy głowy lub schorzenia neurologiczne.
Bardzo często czynnikami wyzwalającymi szumy w uszach
niepożądane skutki przyjmowanych leków, np. antydepresantów.
Fantomowe dźwięki uszne mogą wynikać też z utrwalonego,
nadmiernego pobudzenia układu limbicznego.
Przedstawione przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych przez Panią zaburzeń.
Żeby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego wskazane jest szybkie podjęcie odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl