Słyszenie dziwnych dzięków a schizofrenia

Czy mogę mieć schizofrenie? Od niedawna słyszę czasami dziwne dźwięki. Kiedyś jak zasypialam to nagle zaczelam słyszeć dziwne dźwięki jakby psujacego się radia. Może to tylko moja wyobraznia płata mi figle, ale wolę się upewnić. Bardzo często odczuwam też stany lękowe. Zawsze byłam typem samotnika. Wszyscy mnie denerwują. Mam ochotę coś im zrobić. Robie się obojętna. Dodam że mam 13 lat i trochę sie boje. Ostatnio mi sie śniło że miałam schizofrenie i slyszalan różne dźwięki. Proszę o pomoc.

Witaj,
trudno o diagnozę przez internet, ale warto byłoby żebyś poszła do lekarza z tym problemem. Czy mówiłaś już o tym rodzicom albo w ogóle komuś? Nie chcę Cię straszyć schizofrenią, to może być coś zupełnie innego, jednak nie da się tego stwierdzić przez internet, chodzi mi tylko o to, że takie rzeczy zawsze warto wyjaśniać, znaleźć przyczynę, a to da się zrobić tylko podczas wizyty na żywo. Piszesz także, że miewasz stany lękowe, warto żebyś skontaktowała się choćby z psychologiem, szczególnie jeśli czujesz, że coś się z tobą dzieje, nie ważne co by to nie było, na pewno ci przeszkadza i jest dla ciebie trudne. Do lekarza czy psychologa musisz pójść z rodzicami/opiekunami. Możesz napisać do mnie maila jakbyś chciała wiedzieć coś więcej, miała jakieś pytania, coś jeszcze chciała wyjaśnić, pisz śmiało. Pozdrawiam.