Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdolności jasnowidzenia a schizofrenia

Dostałem zdolnosci 6 zmyslu , jasnowidzenie, przepowiadanie przeszlosci itp nawet przez syntezje, niewiem czy nie mam nawet Hyperthymesia . mozna powiedziec ze zrobilo ze mnie savanta teraz mam 17 lat , wczesniej nigdy nie mialem takich zdolnosci , czy to moze byc schizofrenia?
MĘŻCZYZNA, 17 LAT ponad rok temu

Palenie papierosów vs. nasza wiedza

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witaj! Nikt przez Internet Cię nie zdiagnozuje i nie może stwierdzić, czy cierpisz na zaburzenia z grupy schizofrenii. Niemniej jednak objawy, o których piszesz – hipermnezja, prekognicja, jasnowidzenie – ocierają się o parapsychologię. W sposób naukowy nie można dowieść istnienia tych zjawisk. Piszesz o zespole sawanta. Czy cierpisz na jakieś choroby, którym jednocześnie towarzyszą wybitne umiejętności? Uważam, że powinieneś porozmawiać z kimś dorosłym (rodzicami, opiekunami) o swoich symptomach i razem powinniście skonsultować się ze specjalistą. Lekarz psychiatra podczas bezpośredniej wizyty będzie miał szansę rzetelnie Cię zdiagnozować. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Zachęcam do podjęcia konsultacji z lekarzem psychiatrą, który po badaniu i wywiadzie, będzie mógł zdiagnozować opisane objawy i w razie potrzeby skierować na odpowiednie leczenie.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy