Słyszenie dźwięków a schizofrenie

Czy to może być schizofrenia? Kiedyś słyszałem wołanie o pomoc lub moje imie(nikt nie wołał) . Z 3 lata temu przechodząc przez ulice widziałem jak jedzie na mnie auto (nie było żadnego). Dzisiaj słyszałem płacz dziecka (nie płakało). Mam 19 lat, miałem stwierdzoną 3 lata temu depresje, od roku myje często ręce (po którymś razie tworzą sie rany). Wole przebywać sam, nie lubie imprez itd. Ani gdy jest dużo ludzi (więcej niż 3+ ja)

Witam
Rzetelną diagnozę może postawić tylko podczas
osobistej konsultacji lekarz – psychiatra.
Niezmiernie ważna jest wczesna diagnoza schizofrenii
i wczesne rozpoczęcie leczenia, gdyż pozwala chorym
na szybki powrót do zdrowia.
Zachęcam do osobistej konsultacji z psychiatrą.
Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Opisuje Pan szereg różnych dolegliwości, o których trudno się wypowiedzieć jednoznacznie. Mogą być objawami choroby, ale nie można tego stwierdzić zaocznie. Skoro ma Pan rozpoznaną depresje, to zakładam, że jest leczona, a objaw mycia rąk też powinien być włączony w diagnozę. Nie można mieć jednocześnie depresji, schizofrenii i nerwicy natręctw jako odrębne jednostki chorobowe.
Objawowo być może to tak wygląda, jednak dobra diagnoza powinna być spójna i stawiane na podstawie rzetelnego rozeznania w całości przeżyć pacjenta. Zachęcam do wizyty u psychiatry i szczerej rozmowy, w której opisze Pan całość swoich dolegliwości i wątpliwości. Dodatkowo warto byłoby podjąć psychoterapię, aby zrozumieć co Pan przeżywa i jak można sobie z tym radzić. Polecam psychoterapię psychodynamiczną/psychoanalityczną, które są nastawione nie tylko na likwidowanie objawu, ale na głębokie zrozumienia przyczyn i historii życia mających wpływ na powstawanie zaburzeń i trudności natury emocjonalnej.

Pozdrawiam.

Justyna Dziwólska - Adamus

www.psychoterapia.lublin.pl