Słyszenie głosów przy nerwicy lękowej a schizofrenia

czy ja słysze głosy? leczę sie na nerwice lekowa,ale od jakiś 2 miesiecy nie biore lekow i objawy wrociły.Wkrecam sobie teraz ze jestem chora na schizofrenie.Mysle cały czas o glosach w schizofenii,n dzis ide sobie z uczeln widze jakich samochod mysle sobe o taki sam jak mojego chlopaka jak by byl jego to moglabym wsiac i zaraz....słysze" wsiadaj"ale to nie byl głos z zewnatrz tylko jakby z mojej glowy moj psycholog mowi ze to jest objaw nerwicy lekowej.Czy tak jest czy to schizofrenia?

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie diagnozy bez osobistego kontaktu, za pośrednictwem internetu. Jest możliwe, że wrażenie słyszenia głosów, koncentracja na tym temacie, przeżywanie w związku z nim lęku itp. jest objawem nerwicy.

Pozdrawiam!

Proszę Pani,
Jak sama Pani pisze- po pierwsze jest Pani pod opieką psychologa i lekarza. To bardzo dobrze, choć rodzi się pytanie, co spowodowało odstawienie leków i dlaczego- skoro objawy wróciły, nie kontynuuje Pani farmakoterapii. Myślę, że należałoby rozważyć powrót do leków, ale trudno cokolwiek wyrokować przez internet.
Jeśli chodzi o słyszenie głosów- wspomina Pani, że boi się Pani schizofrenii, boi się, że mogłaby słyszeć głosy, a to już samo w sobie może spowodować, że koncentrując się na tych myślach- sama je Pani wywołuje. To jest trochę tak, że znając objawy jakiejś choroby, koncentrując się na nich- zaczynamy je mieć- tzw. syndrom studenta medycyny;-). Dobrym znakiem jet Pani krytycyzm wobec tego co się dzieje. Często rozważania nad tym czy mamy schizofrenię są argumentem, że jej nie mamy:). Ale warto szczerze porozmawiać z lekarzem psychiatrą , który postawi diagnozę dokładnie Panią zbadawszy i zadecyduje o dalszym leczeniu. Zdrowia!