Jak poradzić sobie z takimi myślami?

Witam. Jestem osobą chora na zaburzenie psychotyczne podobne do schizofrenii, wywołanej na tle używania substancji psychoaktywnych. Od czasu stwierdzenia przez lekarzy oraz przymusowych wakacjach, jestem czysty, nie biorę żadnych narkotyków. Nie mam ataków schizofrenii, jak twierdzi mój psychiatrą i ja też ich nie odczuwam. Lecz czasami mam problemy, wydaje mi się na podłożu psychicznym. Otóż dostaje ataków dysocjacji, pomieszanej z urojeniami. Mam ochotę wtedy położyć się i o niczym nie myśleć, jednak prześladują mnie straszne myśli. Jestem wtedy strasznie odrealniony, myślę o tym że świat jest jedną wielką ustawka, ludzie wiedzą moje myśli oraz np myślę że.moja partnerka nie jest mi wierna i łapie każde słowo i przypisuje temu jaki spisek. Taki atak trwa około 3-5h. Zdarza mi się to 2-3 razy przeciągu tygodnia. Czuję się wtedy fatalnie. Lekarz przepisał.mi Xanax w momencie kiedy mam atak, ale prawdę mówiąc nic on nie daje. Czy ktoś z lekarzy może.mi powiedzieć co to mam być? Stosuje leki psychotyczne abilify oraz clopixol. Zacząłem chodzi na terapię behavioralna. Uczę się tam radzenia z takimi myślami. Ale powiem szczerze że schemat który jestem uczony i zasady jego działania nie pomagają mi w tym problemie. Ponieważ gdy analizuje natrętna myśl to i tak zagłębiam się w nią dalej. Przy ataku gdy zamknę oczy mam multum myśl, staram się wyciszyć, czasami po chwili czyli około 5 minut.nie myślenia atak przechodzi. Proszę o pomoc. Odpowiem chętnie na pytania, które mogą się pojawić w tym temacie. Będę bardzo wdzięczny za każdą radę i pomoc. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 7 miesięcy temu

Witam. Rozumiem, że zmaganie się z napadami dysocjacji i urojeniami jest bardzo trudne. Ważne jest, aby kontynuował Pan współpracę z terapeutą i psychiatrą, ponieważ są oni kluczowi w procesie leczenia. To, co Pan opisuje, może być częścią objawów zaburzenia psychotycznego, które może być trudne do zarządzania mimo stosowania leków. Czasami objawy mogą nie być w pełni kontrolowane przez leki i mogą występować epizody dysocjacji i urojeń. Ważne jest, aby komunikować się ze swoim psychiatrą o skuteczności przepisanych leków. Być może konieczne będzie dostosowanie dawki lub zmiana leku na inny, który lepiej kontroluje objawy. Dobrze jest również otwarcie rozmawiać o tych epizodach z terapeutą, aby mógł on dostosować strategię terapeutyczną do Pana potrzeb. Terapia behawioralna, którą Pan obecnie stosuje, może wymagać pewnych modyfikacji, aby była bardziej skuteczna. Proszę pamiętać, że terapia to proces, który może wymagać czasu i cierpliwości. Ważne jest, aby być otwartym na różne podejścia i techniki, które mogą być wprowadzone przez terapeutę. Jeśli czuje Pan, że obecne metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, proszę otwarcie omówić to na sesji terapeutycznej. Czasami pomocne może być również wsparcie ze strony grup wsparcia lub innych osób z podobnymi doświadczeniami, co może przynieść ulgę i zrozumienie. Ważne jest, aby dbać o siebie i szukać wsparcia, gdy tego Pan potrzebuje. Proszę pamiętać, że nie jest Pan sam i że wsparcie jest dostępne. Życzę Panu dużo siły i wytrwałości w dążeniu do poprawy samopoczucia.