Jak poradzić sobie z uczuciem do mojej psychoterapeutki?

Zakochałem się w psychoterapeutce. Z moją terapeutką widuję się już ponad rok. Mam do niej pełne zaufanie i opowiadam jej o wszystkim. Miałem problemy z alkoholem będąc już od roku trzeźwy trafiłem na Nią. Był to dla mnie dar chyba od samego Boga. Wiele przepracowałem i zmieniłem swoje życie nauczyłem się rozpoznawać swoje emocje i trwać w abstynencji do dnia dzisiejszego. Wiem, że kocham ją z całego serca ale nie umiem z Nią o tym porozmawiać. Na terapii nie mogę zdobyć się na odwagę by o tym rozmawiać. Boje się jej reakcji oraz tego, że zakończy ze mną terapię. Wiem, że jest również zabronione spotykanie się terapeuty z pacjentem. Czuję się zagubiony i rozdarty wewnętrznie moim marzeniem jest spędzić z Nią resztę życia. Co najgorsze to ostatnio coraz częściej pojawiają się u mnie myśli samobójcze na myśl że nie będziemy razem.

Witam, zakochał się Pan w psychoterapeutce. Ma Pan do niej pełne zaufanie, opowiada o wszystkim, więc informacja o Pana uczuciu jest ważna dla procesu terapeutycznego. Korzysta Pan z terapii już ponad rok, warto się zastanowić co dają Panu te spotkania. Otrzymał Pan wsparcie, zrozumienie, jest Pan wysłuchany. Więź terapeutyczna jest silna, jest to relacja oparta na zaufaniu, może to sprzyjać myśleniu o tej relacji jako czymś więcej niż tylko spotkaniach terapeutycznych, pomocowych. Myślę że rozmowa z terapeutką o tym, może dać Panu możliwość wglądu w Pana potrzeby i dać możliwość zastanowienia się co wydarzyło się w trakcie terapii że tak silnie związał się Pan z terapeutą. Może być to dobra okazja aby zweryfikować proces i otrzymać także informację zwrotną od terapeuty. Jest to ważna informacja dla terapeuty który w procesie superwizji również może zweryfikować swoją pracę. To ważne o czym Pan pisze. Czuje się Pan zagubiony i rozdarty wewnętrznie. To ważna wskazówka dla dalszej pracy.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka