Czy wizyta u psychoterapeuty może pomóc na myśli samobójcze?

Czy wizyta u psychoterapeuty może pomóc na myśli samobójcze? co daje wizyta ogólnie u psychoterapeuty? i jak pozbyć się ograniczających przekonań, pesymistycznych myśli, jutro idę do psychoterapeuty i nie wiem na co się nastawiać.Obecnie mam terapię w odzdziale dziennym,ale muzykoterapia,kamienny krąg,psychorysunek, i inne ćwiczenia mi nic nie pomagają może odrobinę,ale nie jestem zadowolony a psycholog nie potrafi pomóc a tylko wysłuchać.Depresja i nerwica się pogłębia i cierpię.

Witam,
jest pewna różnica pomiędzy pojedynczą wizytą a psychoterapią, choć pojedyncza wizyta może dać pewną nadzieję, zmiana odbywa się w serii spotkań i zależy od obu stron zarówno psychoterapeuty jak i pacjenta. Na jutro najlepiej nastawiać się na szczerą rozmowę o swoich trudnościach, ta podstawa to wyjście do dobrej pracy, może z tego wyjść coś bardzo dobrego. Choć w drugiej strony myśli samobójcze to poważana sprawa, psychoterapeuta może w procesie terapeutycznym bardzo pomóc jednak z zasady i ze względu na życie i dobro osoby raczej takie sytuacje rozwiązuje się w porozumieniu także z psychiatrą. Mam wrażenie, ze mogłam już odpowiadać na Pana pytanie :) Z jednej strony ze względu na powagę sprawy radziłabym utrzymywanie kontaktu ze specjalistami z Państwowej Służby Zdrowia, to zapewne są dobrzy specjaliści (choć zrozumiałe są także Pana wątpliwości w tej kwestii) w drugiej jeśli już zapadła decyzja o terapii gdzie indziej, także zachęcałabym do pełnego wykorzystania tej szansy!! Ważna jest szczerość i pełne przedstawienie sprawy terapeucie na jutrzejszym spotkaniu, może to zaowocować :) Gdyby cokolwiek jednak było nie tak, zawsze może Pan próbować wrócić do poprzedniej formy terapii. Jedne czego radziłabym unikać to łączenia dwóch form terapii, nie jest to korzystne dla Pana. W sytuacji konfliktowej radziłabym raczej skierowanie w stronę PZP, pierwszej terapii i próby wyjaśnienia własnie tam wątpliwości, rożnie może się dziać podczas terapii, na prawdę! warto jednak wszystko wyjaśniać, dla Pana dobra. Tymczasem na jutrzejszą wizytę radziłabym się zaopatrzyć w pewna dozę wiary i nadziei, z całego serca życzę powodzenia. Proszę także pamiętać o możliwości powrotu do szpitala, na prawdę wiele rzeczy może się przytrafić po drodze, wiele emocji i trudniejszych momentów, które są absolutnie do wyjaśnienia! i zapewne zrozumiałe dla specjalistów. Tymczasem pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,
psychoterapeuta to osoba z dodatkowym wykształceniem, która w ciągu czteroletniego szkolenia powinna była zdobyć niezbędne narzędzia terapeutyczne. Psychoterapeuta powinien mieć odpowiednie umiejętności i wiedzę, żeby pomóc Panu wyjść z depresji, nerwicy i pozbyć się myśli samobójczych.
Są różne podejścia terapeutyczne, więc nie jestem w stanie udzielić pełnej informacji odnośnie sposobu leczenia. Na pierwszym spotkaniu jednak zapewne zostanie Pan poproszony o opowiedzenie o swoich trudnościach i dotychczasowym leczeniu, a później terapeuta opowie Panu o zasadach i swoich metodach pracy.
Życzę powodzenia w terapii,
Marta Kołacka