Myśli samobójcze po stracie dziewczyny

Pokłóciłem się ze swoją dziewczyna ale wina była większości moja... Nie odzywaliśmy się do siebie i postanowiłem pojechać do niej. U niej jeszcze bardziej się pokłóciliśmy i wziąłem nóż z kuchni i zostawiłem w łazience.... I od tego czasu brak kontaktu zrobiłem dla niej piękna akcje w kinie w którym da mi ostatnia szanse ale nie dała i powiedziała, że już jej nie zależy i nie dam mi ostatniej szansy..Mi na mniej bardzo zależy i mam myśli samobójcze i beż niej nie mam co dalej życ.Co mam zrobić?

Bardzo przeżywa Pan to rozstanie, nie może PAn sobie poradzić z emocjami. PRzychodza Panu do głowy mysli, które Pana przerażają ale i przyciągają. Proszę udać się do psychologa, któy pomoże Panu przejśc przez ten trudny dla PAna okres.

Witam serdecznie,
z pana opisu wynika, że jest pan upartym człowiekiem. Ale jest jeszcze druga strona, dziewczyna wyraźnie powiedziała panu, że "jej nie zależy". Proponuję się nad tym zastanowić i wtedy podjąć decyzję czy chce pan o nią dalej zabiegać czy nie. Jeśli chodzi o myśli samobójcze, to proponuję udać się do specjalisty psychiatry po ewentualne leki.
Pozdrawiam

Witam, niezbędna jest wizyta u psychoterapeuty jak i psychiatry, aby postawili diagnozę i ustawili program leczenia. Musi Pan zacząć leczyć emocje czyli pracować nad zrozumieniem własnych reakcji emocjonalnych. Wygląda na to, że jest Pan młodym człowiekiem i warto, aby zadbał Pan o swoje człowieczeństwo. Sprawa, którą Pan opisuje jest BARDZO poważna w swych skutkach. Wyraźnie pisze Pan, że na odmowę dziewczyny sięgnął Pan po nóż, skojarzenie,które z tym faktem jest związane nie tylko mi się nasuwa. A następnie pisze Pan, że nasuwają się Panu myśli o samobójstwie. W jednym jak i w drugim przypadku występuje zamiar targnięcia się na życie. Ten fakt można rozważać od strony zdrowia własnego, jak problemu prawnego. Dobrze, że zadaje Pan pytanie co zrobić? W życiu mniej liczą się jednostkowe "piękne akcje" , więcej stałe i zrównoważone zachowania, dające poczucie bezpieczeństwa. I nad rozumieniem i kontrolowania własnych emocji może Pan i powinien pracować, to jest właśnie psychologiczne leczenie. Tego Panu życzę i trzymam kciuki na odwagę.

Kiedy coś się kończy, przychodzi żałoba po stracie, ból, cierpienie. Często tez wracamy myślami do tego, co było dobre, a mniej pamiętamy to, co było trudne.
Często pierwszy okres po takim rozstaniu jest pełen takich właśnie emocji, z pojawiającymi się pytaniami o sens swojego życia, czy w ogóle przyszłość. Jeśli myśli samobójcze pojawiają się intensywnie i wychodzą poza obszar myśli (np zaczyna Pan robić przygotowania itp) warto skorzystać z porady specjalisty (psychologa, psychiatry) i dać sobie czas. Być może za jakiś czas będzie Pan mógł popatrzeć na sprawę inaczej.