Jak mogę pozbyć się myśli samobójczych?

Jak pozbyć się myśli samobójczych? świat mi się zawalił a mam dopiero 24 lata i piękne ambitne plany,co nie zmienia faktu,że jestem leniwy i odwlekam sprawy na później jak z tym sobie poradzić? byłem u dwóch psychologów nie pomogli mi leczę się od roku na depresję i nerwicę i zaburzenia schizotopowe, ale uważam,że nie mam tego ostatniego bo naprawdę byłem śledzony i zniszczono mi życie załamałem się,siedzę w domu bardzo rzadko się odzywam i spotykam z ludźmi, mam bardzo mało przyjaciół i cierpię
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Co łączy bezsenność z depresją?

Czy depresja wpływa na zaburzenia snu? Psychiatra dr n. med. Michał Skalski wyjaśnia, jaki jest związek między depresją a bezsennością. Tłumaczy również, jaki charakter ma bezsenność w depresji.

Potrzebna jest pomoc od leków, być może pomogłaby zmiana leków - porozmawiaj o tym z lekarzem, dłuższa psychoterapia pomaga nauczyć się żyć z własną słabością i zaakceptować życie na pewnym poziomie możliwości.

0

Witam Pana
jeżeli ma Pan myśli samobójcze to proponuje regularną psychoterapię co najmniej 2 razy w tygodniu, szybką wizytę u innego psychiatry być może trzeba dać Panu silniejsze leki i zapraszam na izbę przyjęć do szpitala jeżeli nie będzie Pan już dawał rady. Rozumiem Pana cierpienie ale trzeba szybko działać zanim Pan podejmie impulsywne decyzje, które negatywnie wpłyną na Pana życie
anna suligowska

Z wykształcenia psycholog i biolog. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.
0

Może forma terapii grupowej i dzienny oddział psychiatryczny, gdzie oferowana jest intensywna codzienna terapia w wielu formach, w tym psychoterapia byłaby rozwiązaniem?
W podobnych przypadkach myśli samobójcze wynikają z zaburzeń depresyjnych. Wyrównanie nastroju i praca z mechanizmami osobowościowymi pomoże poradzić sobie zarówno z myślami suicydalnymi, jak i relacjami interpersonalnymi oraz objawami psychotycznymi. Ważne byłoby ustalenie zaburzenia podstawowego i współistniejących orz ustawienie odpowiednich leków. Proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem psychiatra i zapisać na leczenie.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty