Myśli samobójcze a leczenie w zakładzie zamkniętym

Myśli samobójcze a leczenie w zakładzie zamkniętym. Mam problem ze znajomym. Chce mu pomóc a nie wiem jak. Kolega ma problem, zmaga się z depresją i ma myśli samobójcze. Chodził do psychiatry ale ona słysząc jakie ma problemy zasugerowała leczenie w zakładzie zamkniętym, stąd moje pytanie czy jest taka możliwość, ze lekarz bez zgody pacjenta umieszcza go w szpitalu psychiatrycznym na przymusowym leczeniu? nie ukrywam, że to bardzo zraziło mojego kolegę do dalszego leczenia u specjalisty i boi się iść do innego.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Szanowna Pani,

wymagane jest kompleksowe leczenie psychiatryczne, farmakoterapia oraz psychoterapia, jeśli pacjent przejawia zaburzenia suicydalne (myśli samobójcze i tendencje), w takim przypadku są wskazania do hospitalizacji. Depresja jest chorobą wymaga ukierunkowanego leczenia. W Polsce w wyniku prób samobójczych ginie więcej osób niż w wypadkach komunikacyjnych.
zachęcam do poczytania; https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/choroby/76122,samobojstwo
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty