Myśli samobójcze a leczenie w zakładzie zamkniętym

Myśli samobójcze a leczenie w zakładzie zamkniętym. Mam problem ze znajomym. Chce mu pomóc a nie wiem jak. Kolega ma problem, zmaga się z depresją i ma myśli samobójcze. Chodził do psychiatry ale ona słysząc jakie ma problemy zasugerowała leczenie w zakładzie zamkniętym, stąd moje pytanie czy jest taka możliwość, ze lekarz bez zgody pacjenta umieszcza go w szpitalu psychiatrycznym na przymusowym leczeniu? nie ukrywam, że to bardzo zraziło mojego kolegę do dalszego leczenia u specjalisty i boi się iść do innego.

Szanowna Pani,

wymagane jest kompleksowe leczenie psychiatryczne, farmakoterapia oraz psychoterapia, jeśli pacjent przejawia zaburzenia suicydalne (myśli samobójcze i tendencje), w takim przypadku są wskazania do hospitalizacji. Depresja jest chorobą wymaga ukierunkowanego leczenia. W Polsce w wyniku prób samobójczych ginie więcej osób niż w wypadkach komunikacyjnych.
zachęcam do poczytania; https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/choroby/76122,samobojstwo
Pozdrawiam serdecznie