Myśli samobójcze a utrata pracy

witam mam ciezka sytuacje w rodzinie siostra zawsze mieszkala z mama ma 3 dzieci gdy mama zmarla ona stracila prace nie moze sobie poradzic z dziecmi ma mysli samobojcze i niechce isc do psychologa prosze mi pomoc co ja mam zrobic

Witam serdecznie,
Z Pani listu wynika, że bardzo chciałaby Pani pomóc siostrze, proponowała jej nawet Pani wizytę u psychoterapeuty. Rzeczywiście, taka pomoc specjalisty byłaby w tym przypadku bardzo potrzebna, zwłaszcza gdy siostra mam myśli samobójcze.
Warto wiedzieć, że ustawa o ochronie zdrowia psychicznego dopuszcza przymusową hospitalizację wtedy, kiedy pacjent nie jest w stanie o siebie zadbać (hospitalizacja na wniosek rodziny, po orzeczeniu wydanym przez sąd opiekuńczy) bądź kiedy istnieje zagrożenie życia pacjenta (próby samobójcze).
Może Pani podsunąć siostrze do przeczytania książkę pt. "Radość życia czyli jak przezwyciężyć depresję" D. Burnsa.

Pozdrawiam i trzymam kciuki,
Marta Dziekanowska