Myśli samobójcze i uzależnienie od samookaleczania sią

Witam! Mam na imię Ada, piszę za moją młodszą siostrę, pytając ponownie co zrobić jesli ma się myśli samobójcze, i jest taki problem, że uzależniło się od okaleczania się ?

Dzień dobry!

Siostra powinna zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, pedagoga szkolnego, psychologa lub lekarza psychiatry. Warto, żeby o wszystkim dowiedział się zaufany dorosły (rodzic, nauczyciel, ktoś z dalszej rodziny) i pomagał siostrze w organizowaniu pomocy i wsparcia.

Pozdrawiam!

Mgr Justyna PiÄtkowska

witam, siostra powinna udać się do specjalisty psychiatry (nie trzeba mieć skierowania). problem należy dobrze zdiagnozować i zorganizować adekwatną pomoc i wsparcie