Myśli samobójcze u 12-latki

Mam 12 lat jestem dziewczyną czasami mam myśli samobójcze, bo jestem inna, nie akceptowana przez koleżanki. Już w szkole mało co nie wyskoczyłam, panie wiedziały o tym od koleżanki z klasy, ale ja powiedziałam, że to koleżanka sobie wymyśliła, bo nie chciałam chodzić do psychologa.Teraz jest coraz gorzej. Nie wiem co zrobić...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bardzo dobrze robisz, że poszukujesz pomocy. Tak więc jedynym słusznym wyjściem w tej sytuacji jest udanie się do psychiatry. Takie myśli często pojawiają się w różnego typu chorobach, które obecnie bez problemu można leczyć. Koniecznie udaj się do lekarza. Pamiętaj iż ze względu na wiek konieczna jest wizyta z osobą dorosłą np rodzicem.

Witaj
Bardzo dobrze, że piszesz o swoim problemie. Myślę, że najlepiej było by gdybyś poprosiła kogoś dorosłego o wsparcie i skorzystała z profesjonalnej pomocy. W takich sytuacjach najlepiej zdać się na pomoc specjalistów. Psycholog jest po to by Ci pomóc. Pamiętaj, że nie musisz na spotkania chodzić do szkolnego psychologa – wybór należy do Ciebie. Może jest gdzieś blisko Ciebie taki dorosły, któremu możesz opowiedzieć o swoich kłopotach i poprosić o pomoc w znalezieniu odpowiedniego specjalisty.
Pozdrawiam
Ewa