Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Myśli samobójcze u 12-latki

Mam 12 lat jestem dziewczyną czasami mam myśli samobójcze, bo jestem inna, nie akceptowana przez koleżanki. Już w szkole mało co nie wyskoczyłam, panie wiedziały o tym od koleżanki z klasy, ale ja powiedziałam, że to koleżanka sobie wymyśliła, bo nie chciałam chodzić do psychologa.Teraz jest coraz gorzej. Nie wiem co zrobić...
KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Bardzo dobrze robisz, że poszukujesz pomocy. Tak więc jedynym słusznym wyjściem w tej sytuacji jest udanie się do psychiatry. Takie myśli często pojawiają się w różnego typu chorobach, które obecnie bez problemu można leczyć. Koniecznie udaj się do lekarza. Pamiętaj iż ze względu na wiek konieczna jest wizyta z osobą dorosłą np rodzicem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witaj
Bardzo dobrze, że piszesz o swoim problemie. Myślę, że najlepiej było by gdybyś poprosiła kogoś dorosłego o wsparcie i skorzystała z profesjonalnej pomocy. W takich sytuacjach najlepiej zdać się na pomoc specjalistów. Psycholog jest po to by Ci pomóc. Pamiętaj, że nie musisz na spotkania chodzić do szkolnego psychologa – wybór należy do Ciebie. Może jest gdzieś blisko Ciebie taki dorosły, któremu możesz opowiedzieć o swoich kłopotach i poprosić o pomoc w znalezieniu odpowiedniego specjalisty.
Pozdrawiam
Ewa

Psycholog dziecięcy i rozwojowy rodzin, psychoterapeuta oraz trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy