Myśli samobójcze i okaleczanie się u koleżanki

Witam. Moja koleżanka od ok. miesiąca ma problem z cięciem się. Robi to regularnie i coraz mocniej. Boję się, że nie długo będzie za późno by jej pomóc i popełni samobójstwo. Ostatnio próbowałam z nią o tym porozmawiać przyznała że ma problem i nie panuje nad tym. Chciałam ją zachęcić do rozmowy z rodzicami ale powiedziała że to jest główny powód i że oni jej nie zrozumieją i będzie dla nich tylko problemem. Nie wiem co zrobić w takiej sytuacji a bardzo chcę jej pomóc.

Dzień dobry,

Może Ty powiesz o tym swoim rodzicom, którym łatwiej będzie zainterweniować lub porozmawiaj ze szkolnym pedagogiem/psychologiem.
Nigdy takie decyzje/rozmowy nie są łatwe, ale jak słusznie zauważasz - może być za późno na pomoc, a bezwzględnie twoja koleżanka wymaga leczenia.

Dzień dobry.
To co napisałaś jest bardzo niepokojące i jesteś zdecydowanie zbyt młoda aby dźwigać na sobie tak duży ciężar związany z problemami Twojej koleżanki. Jeżeli koleżanka nie chce powiedzieć o tym rodzicom, to spróbuj na początek namówić ją na rozmowę z psychologiem szkolnym-jeżeli odmówi to Ty zgłoś ten problem psychologowi szkolnemu. Porozmawiaj ze swoimi rodzicami, ważne abyś nie zostawała z tym problemem sama. I najważniejsze - że nie ponosisz odpowiedzialności za decyzje koleżanki.
Pozdrawiam