Osiemnastolatka a kontrola rodziców

Witam. Mam 18 lat. I problem w tym że moi rodzice zabraniają mi mieć chłopaka. Nie mogę w ogóle wychodzić z domu.jestem kontrolowana i sprawdzana. Gdy nie robię tego co każą to zabierają mi telefon. Po szkole mama mnie odbiera. Mam już myśli które nie są normalne.
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Rzeczywiście zachowanie Twoich rodziców wydaje się być nadmiernie kontrolujące. Czy mogą mieć ku temu jakieś powody?
Spróbuj na początku spokojnie z nimi porozmawiać. Wytłumacz, że rozumiesz ich troskę, że jesteś za nią wdzięczna, ale potrzebujesz trochę swobody by nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności za własne decyzje. Może w ten sposób uda Wam się wspólnie wypracować kompromis.
Pozdrawiam

Witam Cie Serdecznie,

Z Twojego opisu wynika, że Twoi Rodzice niepokoją się o Ciebie i jest to może zrozumiałe
z perspektywy Rodzica, jednak przekraczają Twoje granice, co jest zrozumiałe, że u Ciebie pojawia się bunt i niezgoda.

Sugerowałabym, żebyś spokojnie i szczerze przedstawiła Rodzicom soją opinię na ten temat i argumenty, że mogą mieć do Ciebie zaufanie i masz prawo do swoich decyzji.

Jeśli to nie byłoby skuteczne, porozmawiaj poufnie z psychologiem lub pedagogiem szkolnym, z prośba o wyjątkowe zrozumienie.

Życzę Ci pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com