Związek 15-latki a kontrola rodziców

Mam problem z rodzicami.Zaczełam sie spotykac z chłopakiem pod pretekstem że "ide do kolerzanki".Moi rodzice sie o tym dowiedzieli.I nakrzyczeli na mnie.Powiedzieli że mam dopiero 15 lat i nie moge sie jeszcze spotykac z chłopakami.Jednak nie zrezygnowałam z niego,jesteśmy razem od ponad roku. coraz czesciej sie kłucimy.bo nie mozemy sie spotykac za czesto,moi rodzice pozwolili,ale tylko u mnie w domu i kiedy sa w domu.ale nie moge nigdzie wychodzic z nim,a na dworze zostac moge tylko do 19. ;c
KOBIETA ponad rok temu

Praca z dzieckiem z ADHD i jego środowiskiem

Witam! Każda rodzina ma własne normy, jeśli chodzi o wiek, który jest dobry do spotkań z chłopakiem. Pani rodzice początkowo zareagowali nerwowo, ale czytam, że potem zezwolili nawet na odwiedziny u Was w domu - to znaczy, że nie są ogólnie na "nie".
Zastanawiała się Pani, skąd u nich takie nastawienie? Najprawdopodobniej tak okazują troskę o Panią - boją się o Panią. Takie kontrolowanie wywołane jest pewnie też ograniczonym zaufaniem. Niestety, ukrywając przed nimi związek albo okłamując ich nie da się tego zaufania odbudować... Można to natomiast zrobić poprzez stawianie sprawy otwarcie i negocjowanie.
Może są jakieś warunki, pod którymi zgodziliby się na Wasze wspólne wyjście albo dłuższe pozostanie poza domem? Może chodzi im o to, żeby lepiej poznać Pani chłopaka i zobaczyć, że jest człowiekiem godnym zaufania? Wtedy jakiś zaaranżowany wspólny obiad może przełamać lody.
Jest jeszcze jedna sprawa:
Czy na pewno kłócicie się dlatego, że nie możecie razem wychodzić? Może są jeszcze inne powody, które trudniej zobaczyć, niż nastawienie rodziców?
Serdecznie pozdrawiam!

0

Dzień dobry
Reakcja twoich rodziców możę być taka, ze względu na to, że ich okłamałaś - "Idę do koleżanki", a to, że nie pozwalają tobie na większą swobodę jest wynikiem tego i troski o ciebie. Twój upór i konsekwencja mogł to wzmocnić, ale także pokazuje, że ci zależy na tej znajomości. Sugeruję rozmowę z rodzicami i dyskusję na temat godzin i przebywania z chłopakiem poza domem. A co do kłótni z chłopakiem to jest to naturalna sprawa, jest to pokazywanie swoich poglądów na ten temat. Myślę ,że nie jest tak zle - skoro pozwolili ci spotykać się w domu, spróbuj porozmawiać co jakiś czas, ale przygotuj swoje argumenty i pozwól sobie na posłuchanie argumentów rodziców. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty