Związek 15-latki a kontrola rodziców

Mam problem z rodzicami.Zaczełam sie spotykac z chłopakiem pod pretekstem że "ide do kolerzanki".Moi rodzice sie o tym dowiedzieli.I nakrzyczeli na mnie.Powiedzieli że mam dopiero 15 lat i nie moge sie jeszcze spotykac z chłopakami.Jednak nie zrezygnowałam z niego,jesteśmy razem od ponad roku. coraz czesciej sie kłucimy.bo nie mozemy sie spotykac za czesto,moi rodzice pozwolili,ale tylko u mnie w domu i kiedy sa w domu.ale nie moge nigdzie wychodzic z nim,a na dworze zostac moge tylko do 19. ;c
KOBIETA ponad rok temu

Witam! Każda rodzina ma własne normy, jeśli chodzi o wiek, który jest dobry do spotkań z chłopakiem. Pani rodzice początkowo zareagowali nerwowo, ale czytam, że potem zezwolili nawet na odwiedziny u Was w domu - to znaczy, że nie są ogólnie na "nie".
Zastanawiała się Pani, skąd u nich takie nastawienie? Najprawdopodobniej tak okazują troskę o Panią - boją się o Panią. Takie kontrolowanie wywołane jest pewnie też ograniczonym zaufaniem. Niestety, ukrywając przed nimi związek albo okłamując ich nie da się tego zaufania odbudować... Można to natomiast zrobić poprzez stawianie sprawy otwarcie i negocjowanie.
Może są jakieś warunki, pod którymi zgodziliby się na Wasze wspólne wyjście albo dłuższe pozostanie poza domem? Może chodzi im o to, żeby lepiej poznać Pani chłopaka i zobaczyć, że jest człowiekiem godnym zaufania? Wtedy jakiś zaaranżowany wspólny obiad może przełamać lody.
Jest jeszcze jedna sprawa:
Czy na pewno kłócicie się dlatego, że nie możecie razem wychodzić? Może są jeszcze inne powody, które trudniej zobaczyć, niż nastawienie rodziców?
Serdecznie pozdrawiam!

Dzień dobry
Reakcja twoich rodziców możę być taka, ze względu na to, że ich okłamałaś - "Idę do koleżanki", a to, że nie pozwalają tobie na większą swobodę jest wynikiem tego i troski o ciebie. Twój upór i konsekwencja mogł to wzmocnić, ale także pokazuje, że ci zależy na tej znajomości. Sugeruję rozmowę z rodzicami i dyskusję na temat godzin i przebywania z chłopakiem poza domem. A co do kłótni z chłopakiem to jest to naturalna sprawa, jest to pokazywanie swoich poglądów na ten temat. Myślę ,że nie jest tak zle - skoro pozwolili ci spotykać się w domu, spróbuj porozmawiać co jakiś czas, ale przygotuj swoje argumenty i pozwól sobie na posłuchanie argumentów rodziców. Pozdrawiam