Jak pomóc siostrze uzależnionej od zaciągania pożyczek?

Witam, jak mogę pomóc siostrze. Ma 33 lata notorycznie kłamie i bez znanych rodzinie powodów bierze pożyczki w parabankach. Nie umiem sobie poradzić z tą sytuacją i jak ją przekonać aby ujawniła swoje problemy i wyjaśniła swoje postępowanie. Ma dwoje małych dzieci i mąż nie chce już spłacać jej długów. Na jaką terapię można ją zgłosić. Pozdrawiam

Witam, Pani siostra ma wiele problemów i w miarę szybko powinna skonsultować się ze specjalistą i podjąć terapię, bardzo często jest tak, że otoczenie widzi problem i z troski o bliską osobę próbuje nakłonić ją do podjęcia działania, niestety, osoba uzależniona, chora widzi swój problem inaczej i leczenia nie podejmuje. Proszę porozmawiać z siostrą jeszcze raz szczerze, jeśli to nie pomoże, to czasem warto zaangażować w problem osoby ważne i cenione przez siostrę, w rozmowie warto podkreślać troskę o siostrę i przyszłość jej dzieci, jeśli siostra odmówi, wówczas warto przyjąć postawę męża, która zmusi siostrę do ponoszenia konsekwencji zaciągania długów, Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Niestety, nie może Pani zmusić Pani Siostry do podjęcia terapii, może Pani jedynie zachęcać i zaproponować swoją obecność w drodze do Poradni na konsultację, celem podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej.

Życzę Pani pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com