Jak pomóc siostrze wyjść z uzależnienia od marihuany?

Witam! Pisze w sprawie uzależnienia od marihuany. Moja siostra od przeszło 3 lat nałogowo pali marihuanę. Teoretycznie prawie codziennie. I to w dużych ilościach nie wiem jak jej pomóc. zmieniła się ostatnio nie do poznania. Tłumaczy że pali żeby się po pracy wyluzować i żeby lepiej spać. Kiedyś miałyśmy świetny kontakt teraz niestety już nie, nie umiem z nią rozmawiać. Nie można jej nic powiedzieć na nic zwrócić uwagi nawet wyrazić swojego zdania jeżeli jest sprzeczne z jej zdaniem gdyż wybucha agresją i wściekłościa. Obwinia mnie że powinnam się leczyć bo jej robię problemy o nic. Nie wiem jak jej pomóc a bardzo bym chciała. Bo widzę że niszczy siebie i innych w koło.

Dzień dobry.

Myślę, że już sporo pomogła Pani swojej siostrze - np. tym zainteresowaniem, tym że się Pani dopytuje i że chce jej Pani pomóc.

Niestety w takich sytuacjach chęci innych osób nie są wystarczające.
Warto porozmawiać z siostrą, być z nią, spróbować zrozumieć, ale także zaproponować wizytę u specjalisty uzależnień. Terapeuta uzależnień na pewno pomoże wyjść siostrze z uzależnienia.

Życząc powodzenia i nadziei,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl