witam. postawic warunek i sie go trzymac: albo sie leczy albo nie marnuje sobie pani przy nim zycia
Jeśli partner nie ma motywacji do zmiany i leczenia, to może nic się nie zmienić w Państwa związku. Budowanie relacji bez poczucia zaufania, zaangażowania, maja zupełnie inne priorytety życiowe może być nie tylko trudne, ale owocować cierpieniem i frustracja w przyszłości. Pytanie czy jest Pani na to gotowa i czy tego chce w życiu? Czasem rozstanie jest jedyną droga do postawienia granicy i zadbania o siebie.
Witam, raczej tak, jeżeli i Pani odejście nie zmobilizuje go do leczenia, sugerowałabym poszukanie sobie innego partnera. Pozdrawiam
Witam serdecznie!
Wielu ludzi bagatelizuje wpływ marihuany na zdrowie i życie rodzinne, podkreślając, że marihuana to narkotyk miękki, który nie uzależnia. Co prawda, marihuana nie uzależnia fizycznie, ale wywołuje zależność psychiczną. Jeżeli Pani mąż traktuje marihuanę jako środek relaksacyjny, formę rozluźnienia się, a jednocześnie zaniedbuje obowiązki zawodowe albo nie dotrzymuje danych obietnic, to jest powód do niepokoju. Nie wiem, jak długo Pani mąż pali marihuanę, ale jeżeli nie potrafi się uwolnić od tej używki i jego zachowanie jest motywowane przymusem zapalenia, to bardzo prawdopodobne, że wykształciło się już u niego uzależnienie psychiczne. Pani mąż sięga po marihuanę, by poprawić sobie nastrój, poczuć się lepiej, radośniej, zapomnieć o problemach itp. Pseudo-pozytywne efekty działania marihuany zachęcają go do ponownego sięgnięcia po narkotyk i w ten sposób można wpaść w sidła nałogu. Dodatkowo Pani mężowi trudno oderwać się od marihuany, bo jest zachęcany do palenia przez środowisko, np. swoich kolegów, z którymi się spotyka po pracy.
Kiedy można podejrzewać uzależnienie? Jakie są objawy uzależnienia? Na pewno uczucie głodu, czyli silne pragnienie lub przymus zapalenia marihuany. Po drugie, upośledzenie zdolności kontrolowania palenia marihuany, czyli palenie coraz większych ilości konopi i coraz częściej. Koncentracja palacza na zachowaniach związanych z paleniem, rezygnowanie z alternatywnych form spędzania wolnego czasu, zaniedbywanie zainteresowań i codziennych obowiązków, palenie marihuany, mimo świadomości negatywnych konsekwencji palenia. Jeżeli Pani mąż przejawia wiele zachowań z repertuaru cech przytoczonych wyżej, myślę, że najwyższa pora, by zacząć interweniować.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Marihuana mojego męża – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Jak pomóc uzależnionemu od marihuany? – odpowiada Mgr Anna Ręklewska
- Codzienne palenie marihuany przez partnera – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Jakie są skutki uboczne palenia marihuany? – odpowiada Lek. specjalista psychiatra, Alina Nowicka
- Pytania dotyczące uzależnienia od marihuany – odpowiada Mgr Jakub Bętkowski
- Podwyższone tętno, niepokój i niepewność po zjedzeniu konopi indyjskich – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Czy palenie marihuany jest bezpieczne? – odpowiada Marta Kucharczyk
- Jakich skutków ubocznych mogę spodziewać się po paleniu marihuany i papierosów? – odpowiada Mgr Iwona Hildebrandt
- Jak pomóc chłopakowi walczyć z uzależnieniem od marihuany? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Mdłości, zawroty głowy i suchość w ustach po paleniu marihuany – odpowiada Mgr Katarzyna Schilf
artykuły
Palenie marihuany - charakterystyka i działanie narkotyku, marihuana medyczna
Marihuana to jeden z narkotyków, po które najczęśc
Regularne palenie marihuany osłabia kości
Badania wykazały, że ludzie, którzy palą regularni
Haszysz - czym jest, jak działa i czym grozi?
Haszysz to narkotyk, który podobnie jak marihuanę,