Uzależnienie od marihuany - jak pomóc chłopakowi?

Witam, mam problem. Jestem z chłopakiem od ponad 3 lat. On pali marihuanę od 16 roku życia (a ma 23 lata). Bardzo bym chciała, żeby przestał palić, przeszkadza mi to i on o tym wie. Obiecywał tyle razy, że rzuci, ale tak nie było - przestawał palić na dwa tygodnie, góra miesiąc i tyle, potem znowu palił... Rozmawiałam z nim wielokrotnie, on wie, że jest uzależniony - sam się do tego przyznał kiedyś - nawet poprosił, żebym mu pomogła. Próbowałam namówić go na wizytę u specjalisty, ale on nie chce. Błagam, pomóżcie - to wykańcza mnie i nasz związek, a ja za bardzo go kocham, żeby tak po prostu z niego zrezygnować. Bardzo bym chciała, żeby ten koszmar się skończył!

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Bardzo chce Pani pomóc chłopakowi i uratować Wasz związek. Jednak jeśli on nie będzie chciał zerwać z nałogiem, to go Pani do tego nie zmusi. Warto z nim rozmawiać i przekonywać o potrzebie odbycia terapii odwykowej. Palenie marihuany nadal uważane jest przez wiele osób za niegroźne i nie prowadzące do uzależnienia. Jednak Pani chłopak nie potrafi utrzymać abstynencji, mimo zapewnień, że to zrobi. Próby zakończyły się powrotem do palenia, co może być najważniejszym sygnałem świadczącym o rozmiarze problemu. Proszę w tej sytuacji pamiętać o sobie. On sobie radzi, natomiast Panią ta sytuacja przytłacza. Warto, żeby Pani znalazła dla siebie pomoc i wsparcie. Może Pani skontaktować się z kobietami o podobnych problemach (np. na czatach internetowych czy znaleźć odpowiednią grupę wsparcia), dzielić się swoimi doświadczeniami i szukać nowych możliwości. Potrzebuje Pani wsparcia i zrozumienia, ale także pomocy w poradzeniu sobie z problemami w związku. Jak już wspomniałam, nie zmusi Pani chłopaka do leczenia, dlatego warto zapytać go, czego on od Pani oczekuje i jak może mu Pani pomóc. W ten sposób będzie Pani wiedziała, co dalej robić i jak z nim postępować. Jednak przede wszystkim proszę pamiętać o sobie i dbać o swoje samopoczucie.

Pozdrawiam