Jak pomóc partnerowi, który ma myśli samobójcze?

jak moge pomoc partnerowi gdy ma mysli samobojcze a niechce isc do psychologa?

To oznacza, że on chyba nie chce sobie pomóc, ale może Pani jeszcze spróbować namówić go chociaż na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, albo kogoś mądrego z rodziny czy kogoś, kto jest dla niego autorytetem/ kimś ważnym a jednocześnie na tyle rozsądnym by wysłać go do psychoterapeuty albo psychiatry.

Często nie branie odpowiedzialności, ale jasne mówienie o uczuciach (tym, jak się Pani z tym czuje, że partner jednocześnie niejako "szantażuje Panią emocjonalnie" mówiąc o myślach samobójczych, ale odrzuca konkretną pomoc), a także stawianie granic- mówienie o tym, co się powinno zrobić i co jest rozwiązaniem w tej sytuacji (psychoterapia) jest jedynym wyjściem.