Myśli samobójcze u korespondencyjnego znajomego

Chłopak z miasta o 500km od mojego, którego znam jedynie imie zwierzał mi się. Ja mu też. Ostatnio powiedział mi że chce się zabić. Powiedział mi już kiedy i jak. Ja strasznie się o niego boje. Nie mogę przestać myśleć, że to zrobi. Ja go rozumiem, bo kiedyś też próbowała. Chcę mu jakoś pomuc, ale jdyne co mogę to pisać do niego na gg. Błagam co mam robić, on niczego nie słucha!
ponad rok temu

Nie może Pani brać odpowiedzialności za kogoś. To. co Pani może zrobić to mówić mu to, co kiedyś Pani pomogło, zadeklarować swoje wsparcie. Ale wszystko inne zależy od niego. Warto zachęcać do skorzystania z fachowej pomocy. Nie warto jednak pozwolić się "szantażować emocjonalnie" poprzez relacje z ciągła groźbą, na którą nie ma Pani wpływu.

Dzień dobry!

Może Pani zgłosić sprawę na Policję, która namierza dane komputera i lokalizację osoby, która zgłasza w Internecie zamiary i plany samobójcze. Nierzadko zdarza się, że np. autorom blogów, którzy wyznają na nich depresyjne myśli i szczegółowe, realne plany odebrania sobie życia. Może Pani również podrzucić chłopakowi dane kontaktowe do organizacji pomocowych, np. numer bezpłatnego anonimowego telefonu zaufania 116 123. Proszę jednak nie brać na siebie zbyt dużej odpowiedzialności, ponieważ nie jest w Pani mocy uratować człowieka, którego Pani nie zna, kontakt jest jedynie internetowy, a Pani możliwości nikłe. Jest Pani osobą wrażliwą, pomocną i empatyczną, ale często cechy te wiążą się również z nadmiernym i nieadekwatnym przeżywaniem poczucia odpowiedzialności i poczucia winy.

Pozdrawiam!