Przymusowe leczenie odwykowe w zakładzie zamkniętym

witam mam pytanie zostalem skierowany na przymusowe leczenie odwykowe w zakladzie zamknietym termin za 2 miesiace a sprawa w sadzie byla panad rok temu od wtedy zminilem sie o 180 stopni naprawde nie pije! porobilem ruzne uprawnienia dzieki temu znalazlem swietna prace czuje sie swietne wszysko sie uklada. jak zmienic wyrok sadu zeby odstapil od przymusu leczenia lub chociaz zmienic na leczenie ambulatoryjne takie po pracy bo jak tam pujde na 6 tygodni tryb zamkniety to strace wszystko

Dr Krzysztof Karauda

O ustaniu lub zmianie sposobu realizacji obowiązku leczenia przymusowego decyduje sąd na wniosek osoby zobowiązanej, zakładu leczącego, kuratora, prokuratora lub z urzędu, po zasięgnięciu opinii zakładu, w którym osoba leczona przebywa.

W praktyce, gdyby Pan już teraz sam zgłosił się na leczenie ambulatoryjne, dałoby to specjalistom możliwość szybszej diagnozy sytuacji i wydania opinii wskazującej na możliwość kontynuowania terapii właśnie w tym trybie

Zachęcam do kontaktu z sędzią i ew. napisanie prośby ( odpowiednio udokumentowanej zmianami) o zmianę trybu leczenie. Jeszcze lepiej gdyby Pan zaczął leczenie ambulatoryjne i już z zaświadczeniem o terapii wniósł do sądu odpowiedni wniosek