Bulimia i silne myśli samobójcze a przymusowe leczenie w szpitalu psychiatrycznym

Witam. Czy jeżeli psycholog i psychiatra, zdiagnozowali u mnie bulimię, poza tym mam silne myśli samobójcze, tendencję samobójcze, depresję. Mogą skierować mnie do szpitala psychiatrycznego? Jaka jest granica? Co może wpłynąć na decyzję? Jakie zachowania? Cechy?
ponad rok temu

Witam. W przypadku obecności myśli i tendencji samobójczych zawsze wskazane jest rozważenie hospitalizacji. Zasadne jest szczególnie leczenie osób niestabilnych emocjonalnie, pozostających w głębokiej depresji, po podjętej próbie samobójczej. Nie powinna Pani obawiać się pobytu w takim szpitalu. Hospitalizacja jest w wielu przypadkach jedyną skuteczną formą terapii.

Jolanta Bratek Psychologia, Radom

Witaj,
nie napisałaś ile masz lat a to dosyć ważne. Bardzo upraszczając odpowiedz na Twoje pytanie (zbyt mało podałaś informacji, np to czy dzielisz się ze swoimi myślami samobójczymi z otoczeniem czy nie? w jaki sposób objawiają się Twoje tendencje samobójcze?), do szpitala psychiatrycznego kierowane są osoby, które stanowią zagrożenie dla swojego życia lub życia i zdrowia innych. Ponadto powodem przymusowego leczenia może być Twoje dotychczasowe zachowanie, które wskazuje na to, że nieprzyjęcie do szpitala spowoduje znaczne pogorszenie Twojego zdrowia lub przyczyni się do zagrożenia życia.
Tak czy inaczej, pamiętaj, że bulimię, depresje i związane z nią tendencję samobójcze należy zawsze leczyć! Obecnie terapia w/w daje pozytywne skutki.
pozdrawiam
JK

Witaj,
myślę, że powinni skierować Cię do szpitala by zapewnić Ci bezpieczeństwo...jeśli masz, jak piszesz,myśli samobójcze to sama nie dasz sobie gwarancji na to, że nic sobie nie zrobisz gdyż między myślami a czynami w takiej sytuacji jest cienka granica. Pozwól innym zaopiekować się Tobą, zrób to co najlepsze dla Ciebie czyli podejmij decyzję o leczeniu-bo to właśnie całodobowa opieka lekarska jest najbardziej profesjonalnym rozwiązaniem i kompleksowo wpłynie na poprawę jakości Twojego życia...nikt nie jest w stanie poradzić sobie sam z sytuacją, o której piszesz...strach przed pobytem w szpitalu jest tu najgorszym doradcą...zastanów się czego obawiasz się myśląc o leczeniu szpitalnym i pamiętaj, że żadna "doraźna" pomoc nie zastąpi stałej opieki lekarskiej.
Trzymam kciuki!