Depresja, bulimia i próby samobójcze nastolatki a leczenie w szpitalu psychiatrycznym

Hej. Chciałabym się dowiedzieć ile może trwać hospitalizacja w szpitalu psychiatrycznym nastolatki, która trafiła tam po poważnej próbie samobójczej, ma ciężką depresję, bulimię. Nie chce w ogóle rozmawiać z lekarzami. Odmawia pomocy. Lekarzom powtarza ciągle, że nie chce żyć, że jej nic nie pomoże, że będzie próbować się zabić aż do skutku. Nie ma żadnej poprawy od tygodni. Jak długo ją tak mogą trzymać w szpitalu? Gdy nie będzie żadnej poprawy? Mogą ją trzymać nawet miesiącami?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Przy takich objawach pobyt w szpitalu psychiatrycznym to co najmniej kilka tygodni, zwykle nie mniej niż sześć. Jednak całkowita długość pobytu uzależniona jest od objawów i powodzenia leczenia.