Jak długo Xanax trzyma w organizmie?

Mam 22 lata , leczę sie z nerwicy lękowej . Na noc biorę Xanax od 0,5 do 1 mg . Czy jak jednego wieczora wezmę zalecana dawke a po odczekaniu około 24 godzin czyli na następny dzień na wieczór pojde ze znajomymi i wypije jedno , 2 i oczywiście nie wezmę leku to czy moze cos mi sie stać ? Jak długo Xanax trzyma w organizmie ? Bardzo proszę o wyczerpująca odpowiedz ;) dziękuje
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Witam,

Xanax (alprazolam) jest lekiem uspokajającym z grupy benzodiazpin. Ze względu na właściwości uzależniajace oraz pogorszenie sprawności psychofizycznej nie powinien być stosowany zbyt długo a jedynie doraźnie lub przez ograniczony czas.
Nie powinno się go łączyć z alkoholem- gdyż istnieje możliwość potencjalnie niebezpiecznej interakcji.
Czas połowicznej eliminacji alprazolamu wynosi ok 12-16 godzin (zależy od funkcji wątroby)- stąd po ok 24 godzinach można się spodziewać, iż będzie jeszcze obecny we krwi w stężeniu ok 1/3-1/4 max stężenia po przyjęciu leku.
Leki uspokajające z grupy benzodiazpin nie powinny być podstawą leczenia nerwicy lękowej- głównymi lekami są leki przeciwlękowe. Ich działanie rozpoczyna się później (po ok 2 tyg od momentu rozpoczęcia leczenia) jednak dają trwalszą poprawę i przede wszystkim nie uzależniają

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet

0

Witam, po pierwsze uważam. że nerwicę lękową, szczególnie lekką jak w Pana przypadku powinno się leczyć psychoterapeutycznie a nie farmaceutycznie.
Po drugie zasada jest taka, albo alkohol albo lekarstwa.
Odradzam więc.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty