Czy można stosować jednocześnie Xanax i tabletki antykoncepcyjne?

Leczę się farmakologicznie na depresję, od roku na stałe przyjmuje lek oriven oraz trittico. Dostałam kilka dni temu tabletki antykoncepcyjne Atiwia Daily w celu leczenia zespołu policystycznych jajników, których jeszcze nie zaczęłam zażywać. Pod wpływem silnego epizodu lękowego i depresyjnego otrzymałam od psychiatry doraźnie lek xanax 0,25. Czy mogę łączyć xanax i atywie czy wstrzymać się z rozpoczęciem stosowania leku antykoncepcyjnego?
KOBIETA, 22 LAT 5 miesięcy temu

Nie ma przeciwwskazań do zażywania alprazolamu (xanax) z hormonalną antykoncepcją ale trzeba mieć świadomość że xanax jest lekiem doraźnym, stosowanym jedynie w wyjątkowych sytuacjach uspokajająco; dłuższe regularne jego zażywanie grozi uzależnieniem