Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Xanax można łączyć z Trittico?

Dzień dobry, od dłuższego czasu doświadczam zaburzeń lękowych z ktorymi radzę sobie ćwiczeniami i medytacją. Za kilka tygodnii biorę ślub z dużym weselem i bardzo się tym stresuje.Doświadczam lęku i napięcia wszystkich mięśni nawet kilka razy dziennie. W czasie jednorazowej wizyty lekarz przepisał mi xanax 0,5 w dawce 1 tabletka w dniu ślubu. Radził mi też kilka razy go wziąć "na próbę" w stresujacej sytuacji. I tu pierwsze pytanie jak pozbyć się sennosci po takiej dawce? Psychatra zalecił też branie leku trittico cale 2 tyg przed ślubem. Czy nie wchodzi on w interakcję z xanaksem? Z racji napięcia mam też duże problemy ze snem. Czy w okresie brania trittico mogę wieczorem zazyc hydroksyzyne lub rzadziej nasen? I czy przy 1 xanaxie wzietym przed weselem mogę wypić na nim 2 czy 3 lampki wina? Muszę myśleć jasno ale też czuć się swobodnie, bede przecież panną młodą. Będę wdzięczna za poradę!
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Dzień dobry, Xanax (alprazolam) oprócz działania przeciwlękowego ma też mniejsze, ale jednak, działanie nasenne. Rozwiązaniem może być wzięcie połowy dawki (0,25). Dawka 0,5 mg jest dawką dość wysoką jak na ten lek. Trittoco (trazodon) nasila wzajemnie działanie Xanaxu, Hydroksyzyny, Nasenu (Zoplidem) i alkoholu. Xanax połączony nawet z niewielka ilością alkoholu może nasilić jego działanie uspokajające, nasenne, zaburzyć jasność myślenia i spowodować częściową niepamięć. Moim zdaniem nie łączył bym go z alkoholem, a jeśli już to zażywając jak najmniejsza dawkę Xanaxu. Z poważaniem. Adam Zajączkowski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy