Czy od leku Xanax można się uzależnić?

Witam lekarz neurolog przepisal mi xanax 0.25mg raz dziennie wieczorem i przez miesiac tak brac czy moge sie uzaleznic od tego? przy takiej dawce i dawkowaniu 0.25mg.Do tego biore lamotrygina i setralina.

Witam serdecznie. Xanax jest lekiem mogącym spowodować uzależnienie dlatego należy brak go zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przyjmując tę dawkę przez okres miesiąca nie powinno dziać się nic niepokojącego.
Jeśli po tym czasie nadal będzie Pan zaniepokojony warto porozmawiać z neurologiem o swoich obawach. Pozdrawiam.