Jak mam dawkować Xanax?

Witam, moje pytanie dotyczy dawkowania Xanaxu, zaznaczam, że nie biorę tego leku na co dzień ja po prostu panicznie boję się latać , a niestety czeka mnie lot służbowy z którego nie mogę się "wypisać". Lekarz internista zapisał mi Xanax 0,5 ale nie był pewny ile powinnam wziąć-moje 1 może 2 tabletki? będę wdzięczna za pomoc

Witam,

0,5 mg alprazolamu (Xanax) powinno zupełnie wystarczyć w sytuacji doraźnego jego zażycia przed lotem.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Sporadycznie stosowany Xanax, pomimo, że jest benzodiazepiną nie jest lekiem "groźnym". Przy dawkowaniu często opieramy się na wadze osoby doraźnie leczonej (niestety nie znam tego parametru). Jeśli to jest Xanax zwykły to wstępnie 1 tabletkę godzinę - dwie przed odlotem, jeżeli nie będzie efektu można powtórzyć manewr. Najlepiej wypróbować to w domu.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.