Xanax, a inne leki

Czy przy braniu Xanaksu mogę zażywać inne leki, np. Naproxen, Ibuprofen?Konkretnie chodzi mi o leki przeciwbólowe. Czy nie zaburzają one działana Xanaksu?

ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Xanax jest antydepresantem. Należy do leków z grupy benzodiazepin i stosowany długotrwale może uzależniać. Stosuje się go w leczeniu nie tylko depresji, ale też stanów lękowych, agorafobii czy bezsenności. Leku nie wolno łączyć z alkoholem. W ulotce do preparatu można przeczytać: „Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Xanax stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Leki zawierające dextropropoxifen, disulfiram, erytromycynę, ketokonazol, fluoksetynę oraz imipraminę nie powinny być podawane łącznie z preparatem”. Łączenie Xanaxu z innymi środkami farmaceutycznymi może spowodować trudne do przewidzenia objawy, gdyż może dojść do interakcji leków. Każdy zamiar stosowania innych leków (np. przeciwbólowych) łącznie z Xanaxem powinien być sygnalizowany lekarzowi i poprzedzony poradą psychiatryczną.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty