Xanax, a inne leki

Czy przy braniu Xanaksu mogę zażywać inne leki, np. Naproxen, Ibuprofen?Konkretnie chodzi mi o leki przeciwbólowe. Czy nie zaburzają one działana Xanaksu?

ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Xanax jest antydepresantem. Należy do leków z grupy benzodiazepin i stosowany długotrwale może uzależniać. Stosuje się go w leczeniu nie tylko depresji, ale też stanów lękowych, agorafobii czy bezsenności. Leku nie wolno łączyć z alkoholem. W ulotce do preparatu można przeczytać: „Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Xanax stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Leki zawierające dextropropoxifen, disulfiram, erytromycynę, ketokonazol, fluoksetynę oraz imipraminę nie powinny być podawane łącznie z preparatem”. Łączenie Xanaxu z innymi środkami farmaceutycznymi może spowodować trudne do przewidzenia objawy, gdyż może dojść do interakcji leków. Każdy zamiar stosowania innych leków (np. przeciwbólowych) łącznie z Xanaxem powinien być sygnalizowany lekarzowi i poprzedzony poradą psychiatryczną.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty