Czy disulfiram można łączyć z lekami stosowanymi w leczeniu psychiatrycznym?

Witam, Jestem uzależniony od alkoholu, pół roku temu skończyłem terapię i teraz zapiłem i piłem przez 3 dni. Na razie nie mam możliwości aby pójść ponownie na terapię zamknięta i z obawy przed kolejnym zapiciem zdecydowałem się na doraźne stosowanie anticolu(disulfiram). Jeszcze tego nie wziąłem bo mam obawy czy można to łączyć z lekami, które mam zapisane od psychiatry, a mianowicie Parogen(paroksetyna), trittico cr (trazodon) i xanax (alprazolam).Czy można bezpiecznie łączyć te wszystkie leki?

Disulfiram wpływa na metabolizm leków. Nie ma przeciwwskazań do przyjmowania go wraz z wymienionymi przez Pana lekami jednak proszę sie obserwować w kierunku ewentualnych działań niepożądanych gdyż nie da sie ściśle przewidzieć interakcji kilku preparatów.

Witam,
Anticol może Pan bezpiecznie stosować z paroksetyną i trazodonem. Interakcje zachodzą niestety między disulfiramem i benzodiazepinami, do których należy Xanax. Z tego powodu nie powinien Pan łączyć tych dwóch leków. Dodatkowo Xanax ma duży potencjał uzależniający, szczególnie u osób z uzależnieniem od alkoholu.