Nerwica lękowa i stosowanie leku Xanax

mój 22 letni syn choruje na nerwicę lękową ,bierze Xanax 3x0,5 mg ,bez leków nie daje sobie rady -zaczynał 1 mg 2x na dobę. co jeszcze można zrobić aby mu pomóc, boję się, że uzależni się od leku i będzie gorzej. przecież całe życie nie może brać leków, pojechaliśmy na wczasy ,nie była to dobra decyzja męczył się na spotkaniach rodzinnych, wychodził i zażywał leki.Najbezpieczniej czuje się w domu .Wyszedł ze szkolenia BHP, miał wrażenie, że wszyscy patrzą tylko na niego.

Jest też bardzo dobra książka mówiąca o problemach z lękiem i radzeniu sobie z nimi: "Lęk i fobia" Edmunda Bourne'a.