Nerwica lękowa i ataki paniki

Witam, mam 26 lat. Cierpię na nerwicę lękową. Zażywam Cital 20 mg, chlorprothixen 15 na noc. Ostatnio miewam ataki paniki: mętlik w głowie, przerażenie, drżenie całego ciała, zawroty głowy i wysoki puls. Serce mam przebadane, tarczycę również i wszystko jest ok. Zażywam również od roku Afobam (max. 0,5 mg/dzień). Czy jest możliwe, że uzależniłem się od Afobamu ?? jak sobie z tym poradzić? drugie pytanie: jakie minerały uzupełniać aby zminimalizować te skurcze mięśni?? magnez, potasi coś jeszcze?

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Niestety afobam należy do gatunku uzależniających. Najwyraźniej potrzebna tu jest pomoc nietylko farmakologiczna, ale też psychologiczna. Leki nie usuwają przyczyny problemu, tylko łagodzą objawy.