Jak stosować lek Afobam i Zomiren?

Witam od paru lat biore Afobam. Wczoraj w aptece Pani dala mi zamiennik Zomiram,dzis rano wzielam dawke 0.25mg i po jakis 2godz czułam wyciszenie ale tez jakos dziwnie mialam w glowie,jakby jakis ucisk.,ale zawrotow nie mialam. Prosze o odp czy ten lek ma cos innego co afobam. Bo Afobam bralam 3×0.25mg ,a ten zomiran jeszcze dziala,gdzie juz bym drugi Afobam brala.

Witam,

Zomiren i Afobam zawierają tą samą substancję czynną- alprazolam. Niemniej nie raz spotkałem się z opinią pacjentów, iż Zomiren niejako ma mocniejsze działanie- przy te samej dawce.
Przestrzegam jednak przed zbyt długim braniem tego leku (kilka lat to stanowczo zbyt długo!). Jest to lek z grupy benzodiazpin o działaniu uspokajającym- ma jednak duży potencjał uzależniający, ponadto powoduje obniżenie sprawności psychomotorycznej i przeciwwskazane przy nim jest np. prowadzenie pojazdów. Zalecałbym wizytę u psychiatry celem modyfikacji leczenia i powolnego odstawienia alprazolamu.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Dzień dobry,
To jest praktycznie ten sam lek, tylko nazwa handlowa jest inna.
Leki te działają identycznie, Pani odczucia nie mają związku ze stosowanym
w tej chwili Zomirenem.
Pozdrawiam.