Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak stosować lek Afobam i Zomiren?

Witam od paru lat biore Afobam. Wczoraj w aptece Pani dala mi zamiennik Zomiram,dzis rano wzielam dawke 0.25mg i po jakis 2godz czułam wyciszenie ale tez jakos dziwnie mialam w glowie,jakby jakis ucisk.,ale zawrotow nie mialam. Prosze o odp czy ten lek ma cos innego co afobam. Bo Afobam bralam 3×0.25mg ,a ten zomiran jeszcze dziala,gdzie juz bym drugi Afobam brala.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam,

Zomiren i Afobam zawierają tą samą substancję czynną- alprazolam. Niemniej nie raz spotkałem się z opinią pacjentów, iż Zomiren niejako ma mocniejsze działanie- przy te samej dawce.
Przestrzegam jednak przed zbyt długim braniem tego leku (kilka lat to stanowczo zbyt długo!). Jest to lek z grupy benzodiazpin o działaniu uspokajającym- ma jednak duży potencjał uzależniający, ponadto powoduje obniżenie sprawności psychomotorycznej i przeciwwskazane przy nim jest np. prowadzenie pojazdów. Zalecałbym wizytę u psychiatry celem modyfikacji leczenia i powolnego odstawienia alprazolamu.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

0

Dzień dobry,
To jest praktycznie ten sam lek, tylko nazwa handlowa jest inna.
Leki te działają identycznie, Pani odczucia nie mają związku ze stosowanym
w tej chwili Zomirenem.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy