Czy Zomiren powinienem zażyć przed rozmową kwalifikacyjną?

Witam! Mam pytanie, kupiłem sobie Zomiren 0,5 mg ponieważ czeka mnie poważna rozmowa kwalifikacyjna przed szerszym gronem decyzyjnym o moim być albo nie być. Już teraz jak pomyślę o tym to zaczynam się trząś. Boję się, że podczas rozmowy nie wyduszę z siebie słowa i będę cały roztrzęsiony, dygocący. Ktoś polecił mi właśnie Zomiren. Proszę mi powiedzieć, czy mam go zażyć zaraz przed rozmową kwalifikacyjną (i ile tabletek), czy zacząć już brać go np tydzień przed (i ile tabletek).

Witam,

Zomiren (alprazolam) jest lekiem uspokajającym, który ma właściwości uzależniające. Powinien być stosowany jedynie w wyjątkowych sytuacjach- stanowczo odradzam jego regularne branie, szczególnie bez konsultacji z lekarzem.
Zomiren działa już po ok. 15-30 min, maksymalne działanie osiąga 1-2 godziny po zażyciu. Powinien być zażywany w najmniejszej możliwej dawce- najlepiej od 0,25 mg. U części pacjentów wywołuje nadmierną senność oraz uczucie splątania i spowolnienia psychoruchowego.
Odradzam samodzielne stosowanie i dawkowanie leków uspokajających- szczególnie z grupy benzodiazepin (min. alprazolam).

pozdrawiam
Seweryn Segiet, specjalista psychiatra, psychoterapeuta
gabinetspectrum.pl

Dzień dobry. Rozumiem, że w tej sytuacji taka informacja może się Panu nie przyda, bo czasu pewnie nie jest zbyt wiele do zapowiedzianej rozmowy. Proszę jednak rozważyć poprawę umiejętności opanowania stresu poprzez współpracę z psychologiem. Istnieje wiele skutecznych technik terapeutycznych pozwalających na podniesienie kompetencji w uruchamianiu konstruktywnych strategii radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Pozdrawiam serdecznie. I trzymam kciuki!