Jakie leczyć zespół jelita drażliwego przy problemach psychiatrycznych?

Witam. Chciałabym poradzić się psychiatry. Cierpię na zespół jelita drazliwego i przepukline rozworu przelykowego. Próbowałem wszystkich leków gastrologicznych bez sukcesu, obecnie przyjmuje escitalopram 10mg, niestety nie pomaga na chroniczny bòl pod mostkiem. Po zarzyciu zomirenu bòl ustępuje i oczywiście wszelkie lęki z tym związane. Co mogę dodać do escitalopramu na ten żołądek, bo nie chce się uspokoić?

Zachęcam do skorzystania z konsultacji dietetycznych (np. drogą online) w celu ułożeniu indywidualnego, odpowiednio dobranego planu żywieniowego.
Pozdrawiam
Dietetyk mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Witam,

zomiren jest lekiem z grupy benzodiazepin o działaniu uspokajającym. Przestrzegam jednak przed zbyt częstym jego zażywaniem ze względu na ryzyko uzależnienia.
Pytanie od jak dawna zażywany jest escitalopram? Lek ten ma działanie przeciwlękowe, nie uzależnia- jednak na jego pełne działanie trzeba poczekać- od 6 tygodni do nawet 3 miesięcy od początku zażywania.
Oczywiście istnieje możliwość dołączenia do escitalopramu leku o innym mechaniźmie działania jako leczenie wspomagajace- możliwości jest kilka a wybór zależy od specyfiki objawów oraz całości (wywiadu psychiatrycznego i badania ogólnomedycznego). Mogłaby być to pregabalina, trazodon, mirtazapina lub flupentiksol.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl